Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Berlin

Tutaj - tylko tutaj! - komentujemy okładki ;)

Polecane posty

Od dłuższego czasu rozmowy o okładkach zdominowały tematy o nowych numerach - postanowiliśmy więc przenieść je do innego miejsca wink_prosty.gif

Tutaj, tylko tutaj, rozmawiajmy więc o okładkach nowych numerów i o tym, co się komu w nich podoba i nie podoba.

Plus, oczywiste pytanie na początek, która z okładek w tym roku najbardziej wam się podobała?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie podoba ta z najnowszego numeru, z wytatuowana facjata wojownika z Rome II. Duzy plus za to, ze to wlasnie on trafil na okladke, a nie kolejna grafika zwiazana z najwieksza-i-najbardziej-oczekiwana-premiera-roku-2013-sami-wiecie-ktorej-gry. Chociaz cos czuje w kosciach, ze w kolejnym numerze dostaniemy mega-recenzje sami-wiecie-ktorej-gry i pochodzacy z niej art trafi jednak na okladke CDA w przyszlym miesiacu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Phobos90

Najfajniejsza okładka? CIężko powiedziec było ich tyle, stara numeru już dawno spaliłem w piecu z roku 96-2002, a z tego co pamiętam tam były najlepsze okładki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystam więc z przyzwolenia na okładkowe wspominki .Ulubiona okładka w historii CDA ? Oczywiście ta, której wyjątkowa wersja zadrukowana napisem ,,50*HIT*CDA" (Legendarny dowcip mówił o tylko KILKU takich okładkach w obrębie całego nakładu) dawała szansę na zdobycie banknotu o dosyć ciekawym nominale. oczko.GIF

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starszy temat o okładkach jest gdzieś zakopany tu na forum. Wystarczyło go odświeżyć.

Parafrazując klasyka "Ja lubię tylko te okładki, które znam" :) Czyli gdy są na nich tematy/arty z moich ulubionych gier, w które się zagrywam. Dlatego mimo, że jest to wariacja "mena z ganem" (karabin zamieniono na miecz) bardzo mi się podobała okładka 8/13 z Herosów. Mimo słabej szóstki to jest świetna gra a Palladyn zawsze dobrze i okazale wygląda. Lekkie zastrzeżenia mam tylko do kolorystyki. Mogłaby być nieco żywsza. Te pomarańcze są jakby wyblakłe i mi gryzą się ze srebrną zbroją.

Z tego samego powodu bardzo mi się podoba okładka z Worlds of Tanks - bo gram w tą grę. No i dlatego, że jest to jakaś odmiana. Tak rzadko dajecie okładki z maszynami/zwierzętami. Ostatnio podobna była w nr 4/10.

Problem w tym, że trzymacie się 4 głównych schematów - men z ganem, powiększona twarz z bliska, logo, czasem jakaś laska (te lubię najbardziej i na tą kliszę nie narzekam). Dlatego wszystko co wybija się ponad ten standard jest warte uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Jakbyście nazywali się FPS - Action to oczywiście byłoby to usprawiedliwione. Ale są też gry które mają inne motywy przewodnie. Np żadnej z serii Lego nie wrzuciliście, choć parę tytułów było bardzo dobre. Albo coś z Harrym Potterem jak był popularny (no chyba że różdżkę uznamy za broń :)). Ciągle nas męczycie przygodówkami na coverze... Ale żadna nie trafiła na okładkę mimo iż osiągają wysokie oceny. Taki Jack Keean był podobno fantastyczną grą i miał fajną małpkę jako znak firmowy. Czemu nie dostał okładki parę lat temu? A scen zbiorowych z tych wszystkich FPSów/strzelanek CoDo podobnych naprawdę nie da się wkomponować w okładkę? Przepraszam, że to mówię ale z wierzchu wydaje się, że często idziecie na łatwiznę dając najbardziej popularne arty. Nie próbując pogrzebać nieco głębiej. Przykładem jest choćby Diablo 3, Borderlands czy te Assasin Creedy.

A taki pojedynek Anioła z Nieumarłym z CDA 11/11 był piękny i mnie wręcz urzekł. Albo laska na tle armii Sithów z 1/12. Takich okładek chciałbym więcej. A nie masówek z CoDami (6/10, 6/12), Battlefieldami (tylko 5/13, ta z 3/10 była lepiej pomyślana i dopracowana), Assasinami czy Crisisem.

Inną moją ulubioną kategorią są moje ukochane postacie z szerszej popkultury - seriale, filmy, komiksy. Ale dziwna sprawa - wasz Wiedźmin już mi się przejadł. Tyle razy daliście go na okładkę, w dużych artach, tematach numerów i plakatach, że ja mam na razie przesyt. Tym bardziej, że nie grałem osobiście w żadną część :). Za to Batmana moglibyście dawać na okrągło :). 3 Gacki na dotychczasowych okładkach + Joker były super. Jak wyjdzie Arkham Origins chcę kolejną. Choć może dalibyście jak na foli w 9/09 - samo logo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Jakbyście nazywali się FPS - Action to oczywiście byłoby to usprawiedliwione. Ale są też gry które mają inne motywy przewodnie. Np żadnej z serii Lego nie wrzuciliście, choć parę tytułów było bardzo dobre. Albo coś z Harrym Potterem jak był popularny (no chyba że różdżkę uznamy za broń smile_prosty.gif).

Wiesz, to raczej by w CyberMysze przeszlo, LEGO na okaldce CDA to troszke jak My Little Pony na okladce Soldier of Fortune.

Ciągle nas męczycie przygodówkami na coverze... Ale żadna nie trafiła na okładkę mimo iż osiągają wysokie oceny.

Raz, ze przygodowki nie ciagna sprzedazy, nic nie poradze, ale tak jest. Dwa, ze nie sa to zwykle gry AAA i maja arty odpowiednie do budzetu, czyli dosc kiepawe, szczegolnie gdy my potrzebujemy takich super-hi-res. Sami tworcy jakby rozumieja, ze na okladki nie trafia i typowych artow okladkowych nie robia.

Taki Jack Keean był podobno fantastyczną grą i miał fajną małpkę jako znak firmowy. Czemu nie dostał okładki parę lat temu?

Patrz wyzej, a do tego pewnie konkurowal w numerze z grami AAA...

A scen zbiorowych z tych wszystkich FPSów/strzelanek CoDo podobnych naprawdę nie da się wkomponować w okładkę?

Zasada jest taka, ze jak sa 3 osoby na okladce to max. A im wiecej tym gorzej. Zdjecie klasowe jest mniej sexy niz fotka klasowej miss, nieprawdaz?

Przepraszam, że to mówię ale z wierzchu wydaje się, że często idziecie na łatwiznę dając najbardziej popularne arty. Nie próbując pogrzebać nieco głębiej. Przykładem jest choćby Diablo 3, Borderlands czy te Assasin Creedy

Bo nie chodzi nam o "efekt artystyczny" a "efekt komercyjny", to oczywiste. Majac dac okladke z Diablo IV albo indyka, zawsze damy z Diablo, tak po prostu. Artystyczne arty niech ida na plakaty, czemu nie.

Tym bardziej, że nie grałem osobiście w żadną część smile_prosty.gif. Za to Batmana moglibyście dawać na okrągło smile_prosty.gif. 3 Gacki na dotychczasowych okładkach + Joker były super. Jak wyjdzie Arkham Origins chcę kolejną. Choć może dalibyście jak na foli w 9/09 - samo logo.

Okladka z Jokerem mi sie osobiscie bardzo podobala, ale byla powszechnie krytykowana, a numer z nia sprzedal sie raczej kiepsko. Ogolnie okladki z Batmanem jakos nie daja "kopa" sprzedazy. I badz tu madry dlaczego. A juz okladka z pilkarzami albo samym samochodem (bez laski obok) to niemal gwarantowana kiepska sprzedaz. Nikt nie wie dlaczego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okladka z Jokerem mi sie osobiscie bardzo podobala, ale byla powszechnie krytykowana, a numer z nia sprzedal sie raczej kiepsko. Ogolnie okladki z Batmanem jakos nie daja "kopa" sprzedazy. I badz tu madry dlaczego. A juz okladka z pilkarzami albo samym samochodem (bez laski obok) to niemal gwarantowana kiepska sprzedaz. Nikt nie wie dlaczego.

Jak wygląda prognoza sprzedaży czasopisma z okładką z postaciami ze świata rzeczywistego (np. dziewczyny wcielające się w Larę bądź też znani aktorzy, przykładowo sięgając do historii CDA Mel Gibson) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dotychczas najlepsze w tym roku moim zdaniem były okładki z numerów 1/13 czyli z Bioshock Infinite oraz 4/13 - Wiedźmin 3: Dziki Gon. Ciężko mi stwierdzić dlaczego art z Bookerem jest w moim odczuciu tak dobry - może po prostu odpowiada mi jego estetyka i prostota. Co do trzeciego Wiedźmina to sprawa jest prosta - fantastyczna matowa czerń w połączeniu z wilczym pyskiem robią klimat swoją banalnością i tym, że nie ma na niej nawalone mnóstwo elementów. Ogólnie uwielbiam proste okładki, które nie próbują wołać do mnie z kilku miejsc naraz - skupiam się na medalionie i nic innego nie odwraca mojej uwagi.

Ciekawa również z 5/13 - BF 4 za sprawą zastosowania jasnego, białego tła, które w sumie jest rzadko stosowane oraz krople deszczu na dole, które tworzą dynamikę w połączeniu z "manem z gunem" :)

Najgorsze 2/13 - Joker z Injustice oraz 6/13 - Batman: Arkham Origins. Obie gry z Człowiekiem Nietoperzem z tego roku nie robią dobrego wrażenia swoimi okładkowymi odpowiednikami. Pierwsza wali na odległość brzydotą - dziwna kreska i wrażenie, jakoby twarz Jokera została namalowana jakąś paskudną olejną farbą. Gacek z Arkham Origins udowadnia, że Alfred dba o Bruce'a i lubuje się w kuchni polskiej - pierogi, pyzy i schabowe :) W tym wypadku to nie wasza wina, że twórcy stworzyli tak słaby art.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pisać o konkretnych okładkach, powiem, że ogólnie trzymają one wysoki poziom (szczególnie te nowsze). Ładna grafika jako tło, napisy utrzymane w jednej, pasującej do obrazka kolorystyce i brak zbędnych elementów to coś, co naprawdę przypada mi do gustu. Szczerze mówiąc, dla mnie covery zagranicznych magazynów wypadają przy tych z CDA tandetnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie moj post bedzie nic nie wart i nie brany pod uwage przez naczelnego i grafokow, ale nie obrazilbym sie gdyby numer z recka Watch Dogs byl wlasnie z okladka z tej gry. Art okladkowy z opakowania gry moze nie bylby zly :) I pytanie do Smugglera - art do nowego numeru macie juz wybrany? I czy znow jest to gra z zapowiedzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...