Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

poKIryKI

Rozwiązany: Przygotowanie, instalacja macho black white

Polecane posty

Witam ponownie.

Mam już pastę, mam chłodzenie.

Przystąpiłem więc do montażu.

I tu pierwsze pytanie - fan clipy, jak mam je zainstalować? Jak patrzę na instrukcję, jakieś filmy z prezentacją chłodzenia, to są one jakoś inaczej "powiginane" niż te moje. Nie mam pojęcia jak to zrobić, więc proszę o pomoc.

Dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za odpowiedź.

a w regnum l50 jak montuję napęd, to jest napisane w instrukcji "za pomocą krzyżakowego śrubokrętu wyłam zaślepkę"

która to zaślepka tongue_prosty.gif?

EDIT:

pytania nie było xD

ale mam inne pytanie, we wtyczce 24 pinowej powinny być 23 piny?

EDIT 2:

ok, już wiem, że powinny być 23 piny, ale teraz inne pytanie:

po co są 2 x 4+4-pin ATX/EPS12V, nie wystarczy jeden?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyta to msi z87-g43, ma jedno 8pinowe złącze, natomiast deus m1 650 posiada dwa 8pinowe kable eps. Po co dwa tongue_prosty.gif? IMO jeden starczy.

EDIT:

znalazłem coś takiego, co by to potwierdziało

cytując z http://www.ithardwar...1-w-wersji-650w

"Jak sprawdziliśmy na przykładzie dość dużej obudowy LC-Power Fortress_X Gaming 973W - kable w SilentiumPC Deus M1 są dobrej długości, problemu nie było nawet ze złączem EPS 8-pin. Niestety podczas montażu podzespołów okazało się, że drugi kabel EPS w zasilaczu tej klasy jest zupełnie niepotrzebny i z racji swojej długości ciężko go ukryć."

Ukryć to akurat da się spokojnie, ale jeszcze raz zapytam, po co ten drugi kabel?

EDIT 2:

Dobra, już wiem, niektóre płyty wymagają dwóch EPS. Sam sobie odpowiadam, ale jak głośno myślę, to widocznie sam sobie odpowiadam, może komuś się przyda :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe wentylatory od obudowy możesz podłączyć bezpośrednio do płyty do złącz 3-pin/ 4-pin takich jak to do jakiego podłącza się wentylator od chłodzenia procesora. Z tego co widzę to na Twojej płycie są one opisane jako "SYSFAN" ewentualnie można je podłączyć przy pomocy przejściówki 3-pin - molex do wtyczki molex w zasilaczu. Strzałka przy power switch oznacza plus. Co do tego kabla SATA od obudowy to służy on do podłączenia złącza E-SATa na froncie obudowy. To jest to złącze obok gniazd słuchawek i mikrofonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz go do złącza SATA na płycie, tylko, żeby skorzystać z dysku podłączonego do eSATA musisz jeszcze podłączyć do niego źródło zasilania, czyli albo przeciągnąć kabel od zasilacza z wnętrza obudowy albo kupić kieszeń na dysk ze złączem eSATA, np. taką: http://proline.pl/?p=AKA+AK-TL3SEB-BK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie, mam dysk ze starego komputera, jest na nim dużo potrzebnych mi rzeczy, czy jest jakaś możliwość wsadzenia go do nowego komputera? wiem, że trzeba mieć odpowiednie kable, takie posiadam, ale chodzi mi głównie o to, że jest tam system, różne programy poinstalowane i czy będą one kolidować z tym, co mam na nowym komputerze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...