Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KillerBee

Zawieszanie się komputera

Polecane posty

Cześc ludzie. Mam problem, ponieważ jak robie cos przy komputerze to czasami dostaje on tak zwanych ścin. Owe ściny trwaja raz krócej a raz dłużej, ale co nie zmienia faktu, sa denerwujące.

Przykładowo: przeglądam w internecie jakieś artykóły a tu nagle zwiecha, nie można nawet poruszyć myszką, a jak się to próbuje to skacze ona i nie widac płynnego ruchu. Czasami sie to odwiesi, ale wtedy albo wysiada sterownik graficzny, albo kursor się zmienia. Chodzi mi o to, ze normalnie jak macie kursorem jest pointer, a nad edytowalnym tekstem zmienia się na stosowny do jego przeznaczenia. U mnie kursor z edytora tekstu zostaje aż do restartu systemu.

Wiem, ze ostro mieszam, ale nie wiem jak to opisać, by było łatwe do zrozumienia.

Mimo wszystko prosze o pomoc i pomysły co może byc nie tak z systemem. Dodam jeszczę, ze komp jest nówka, wszystko zostało wymienione prócz dysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twardziel wydaje się być w porządku. Przynajmniej jedno z głowy.

Udałoby ci się zrobić screenshot (ewentualnie wyraźne zdjęcie) w trakcie trwania następnej zwiechy, tak żeby na ekranie widoczne było okno menadżera zadań? No i analogicznie poprosiłbym o drugi screen, kiedy wszystko jest w porządku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znany mi jest ten błąd (nlddmkm) i chyba będę wiedział jak ci z nim pomóc. Po pierwsze odinstaluj sterowniki swojej karty graficznej tym programem. Następnie zainstaluj ich najnowszą wersję ze strony nVidii. Jeżeli to nie pomoże to powtórz punkt pierwszy i spróbuj z jakąś starszą wersją sterowników. Może i trochę "prymitywny" jest to sposób, ale mi kiedyś pomógł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączenie indeksowania zrobię niebawem, ale nadal mi się tnie. Zaczynam się zastanawiać czy to nie jest wina przeglądarki firefox. Pewna osoba też miała podobny problem, tylko, ze przez przeglądarkę resetował się całkowicie komputer.

Co o tym myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Spróbuj pobawić się ze starszymi wersjami sterownika graficznego (oczywiście odinstaluj uprzednio starsze wersje zgodnie z podaną wcześniej metodą). Możliwe, że nV coś uwaliła w aktualnej wersji i konkretny model może wariować.

Popróbuj też zmodyfikowach wersji sterownika ze strony Guru 3D. Niekiedy są lepsze od oficjalnych, ale zalecam ostrożność!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...