Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

GiveMeMyMoney

Problem z windows 8

Polecane posty

Witam, mam problem z windowsem 8. Pomine to, iż najchętniej to wlamal bym się do Microsoftu i wysadzil bombe za to co oni zrobili z windowsem, ale przejcmy do sedna wink_prosty.gif. Kupilem laptopa Toshiba satellite jakies 2 tyg temu w usa, przywiozłem do Polski i od tamtego czasu jestem bardzo zadowolony. Od wczoraj mam taki problem; gdy zostawię laptop na dluzej bez używania to on się hibernuje(tak jak każdy tradycyjny laptop) i później po ruszeniu myszka ew. nacisnieciu czegos on się szybko uruchamia do tej strony startowej (tam gdzie jest godzina data, bateria i jakas grafika...), po kliknieciu w to okno to się jakby przesuwa do góry i powinno pojawiać się konto użytkownika ew. haslo itd... A ja mam taki problem ze bardzo często po kliknieciu w to okno startowe nie wyskakuje nic, tzn wyskakuje to niebieskie tlo ale nie ma zadnego użytkownika po prostu niebieskie tlo i tyle. Na szczęście za ktoryms razem wyskakuje tak jak powinno, czyli z użytkownikiem itd. Nie wiem czym to może być spowodowane, antywirusa jak na razie mam dosyć dobrego Norton (1 miesiąc za darmo). Dodam ze zainstalowałem Wiedzmina 2 i podlaczylem moja myszke Razer DeathAdder(chyba biggrin_prosty.gif), dodam tez ze przy podlaczaniu myszki do starego laptopa czasem nie chciała dzialac a czasem wsykakiwal blad (jakiś niebieski ekran itd...). i trzeba było restartować. Pomocy bo nie wytrzymam z 8! smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam plyty ponieważ windows był od razu wgrany i tyle... Jak mogę cofnac windows-a? Aktualizacje już jakies 3 razy się pobieraly przy wylaczaniu laptopa(czy wlaczaniu już nie pamiętam), ostatnie jakies 5 dni temu wiec dlaczego co chwile trzeba sciagac jakies aktulizacje które nic nie daja a zabierają cenny czas i prad :(. Oczywiście sprobuje cofnac tego windows-a i pobrać wszystkie aktualizacje(ze str Microsoftu?). Jak "cofnac" windows-a?

TEMAT II: jak można całkowicie odinstalować Norton Internet Security, mam go na miesiąc za free a czytałem ze niektórzy mieli z tym problem wiec od razu pytam. Co sadzicie o antywirusie WEBROOT, nigdy o nim nie slyszalem a mam plytke( tez dostałem za darmo tyle ze w BestBuy). A osobiście uzywalem zawsze avast-a i dosyć go sobie chwale. Co sadzicie i polecacie? Z góry dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antywirusa jak na razie mam dosyć dobrego Norton

Nawet nie wiesz jak mnie te zdanie rozbawiło. "Ignorance is bliss" jak to się zwykło mawiać. Ściągnij szybko jakieś Commodo i nie wierz w efekt placebo Nortona. Jak nie wierzysz, to spójrz na ten test.

A co do twojego problemu to mam dwa pytanka na początek:

1 - jesteś pewien, że masz oryginalną licencję na windę?

2 - aktualizujesz regularnie system?

@EDIT - mógłbyś podrzucić jakiegoś screena, czy zdjęcie opisywanego zjawiska?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antywirusa jak na razie mam dosyć dobrego Norton

Nawet nie wiesz jak mnie te zdanie rozbawiło. "Ignorance is bliss" jak to się zwykło mawiać. Ściągnij szybko jakieś Commodo i nie wierz w efekt placebo Nortona. Jak nie wierzysz, to spójrz na ten test.

A co do twojego problemu to mam dwa pytanka na początek:

1 - jesteś pewien, że masz oryginalną licencję na windę?

2 - aktualizujesz regularnie system?

@EDIT - mógłbyś podrzucić jakiegoś screena, czy zdjęcie opisywanego zjawiska?

Wiem ze Norton to syf, ale jakos tak napisałem po prostu chodzilo mi o to ze jakiegoś antywira mam wiec to nie powinien być wirus.(sciagalem tylko pare zeczy w 99% bezpieczne) Dlaczego mi tutaj "enter" nie działa? 1. Nie wiem czy mam orginalna po prostu kupiłem oryginalnego topka zapakowanego toshiba satellite z windowsem nowy nie smigany wiec powinien chyba być orginalny... 2. System aktualizowal się ze 2 razy w ciągu tygodnia ostatni raz jakies 4-5 dni temu. Ale zrobie jeszcze jedna aktualizacje zobaczę. / Sory nie wiem czy da rady zrobić screen-a bo jak na razie to nie moglem. Po prostu jak otwierasz kompa to masz taka grafika(standardowo sa to jakies wzgórza, jakas dziwna wierza itp., takie sztuczne). Ja zmieniłem sobie ta grafikę na pianino. Klikajac w to, to się przesuwa w gore i wyskakuje tlo(standardowo jest ono niebieskie, ale to zaleznie jak kto sobie ustawi) i nazwa użytkownika profil i ew. ze trzeba wpisac haslo, a mi przez dobre 5min(zauwazylem ze to chodzi o czas a nie ilość klikniec w ta "grafikę") wyskakuje poprosti samo to tlo, bez niczego. Co ciekawe jak wylacze kompa shut down i go wlacze to jest ta podstawowa grafika( te ze wzgórzami) i klikając w nia dobre 5min pisze please wait i sa takie kropeczkie które się obracają. Po 5 minutach zmienia się grafika na moja(czyli pianino) i po kliknieciu w nia jest ok czyli wyskakuje to tlo z użytkownikiem itd. A gdy go po prostu zostawię na dluzej ze się sam zhibernuje i później go wlacze to jest moja grafika(pianino) i po kliknieciu w nia po prostu tylko tlo bez użytkownika itd. i po dobrych 5-10min po kliknieciu w ta grafikę jest OK. {Sory ze tak wszystko jednym ciagiem, ale h. wie dlaczego mi enter nie działa?} Będzie zmiana windowsa na jakiegokolwiek bo z tym długo nie pociagne! Chocby 95 to będzie lepsze :P

Norton to podobny syf jak 8 , normalnie trudno się tego czegoś z kompa pozbyć :

http://support.kaspersky.com/pl/1670

Widzę kolega Xerber pomaga ile da radę icon_cool.gif

Ok, dzięki, zrobie to już jak tuz przed upływem końcowego czasu darmowego Nortona bo teraz mi się nie chce.. ;)(a może przeinstaluje całkowicie windows na inny to będzie problem z glowy...)

Aktualizacja zrobiona, ta "grafika" zmieniona na podstawowa( z gorami i ta wieza ) i dalej to samo czekałem chyba z 2x po 10min wiec na samym czekaniu stracilem większość mojego czasu. Hmmm po h. mi 4 generacji intel i7?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...