Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xerber

Problem z prędkością internetu

Polecane posty

Od jakiegoś czasu mam bardzo wkurzający problem z internetem, który objawia się tym, że po pewnym czasie zaczyna on niekomfortowo lagować. Pomaga na to wyjęcie i ponowne włożenie karty WLAN, więc wina najprawdopodobniej nie leży po stronie operatora.

Szczerze mówiąc mój internet ostatnimi czasy stał się trochę "kiślowaty". Oprócz wymienionych lag-spikeów, zauważalnie wolniej ładuje strony internetowe (choć pliki pobiera zazwyczaj z pełną prędkością). Często sam z siebie się rozłącza. Nie wydaje mi się, że to wina zasięgu, bo przez większość czasu utrzymuje się na poziomie 4/5 kresek i bardzo rzadko spada poniżej tej granicy.

Problem nie występuje na innych urządzeniach podłączonych do tej sieci.

Za każdą pomoc serdecznie dziękuję ;)

Sys. operacyjny - Ubuntu Linux 12.04

Operator int. - Vectra

Modem - CISCO EPC3925

WLAN - TP-LINK TL-WN321G

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czekałem, aż znowu zacznie wariować, ale w końcu się udało. ping

Routera nie spingowałem, bo szczerze mówiąc zapomniałem :/

Po spingowaniu taki stan utrzymywał się jeszcze 5-10 minut, po czym komputer w ogóle przestał wysyłać i odbierać dane z internetu (pingtest pokazywał błąd "unknown host wp.pl"). Zasięg cały czas utrzymywał się na czwartej kresce. Inne urządzenia nie dawały oznak tego problemu.

@EDIT - powoli zaczynam podejrzewać WLAN. Opinie znalezione w internecie często były niepochlebne i dotyczyły właśnie dziwnie niestabilnego połączenia. Poza tym karta strasznie się nagrzewa! Miałem już wcześniej dwa WLANy i żaden z nich nie osiągał takich temperatur.

Jeżeli dobrze celuję to może doradziłby mi ktoś jakiś ciekawy, niedrogi model dobrze współpracujący z moim modemem cisco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj będzie trudno z kablem. Router jest daleko od komputera i szczerze mówiąc trudno mi będzie nawet się rozłożyć ze sprzętem. Podpytam się ojca, może ma gdzieś odpowiednio długi przewód, ale wątpię.

A z "niedrogi" miałem na myśli coś do 100zł. Szczerze mówiąc nie orientuję się w cenach, więc sam nie wiem, czy to tanio czy nie ;)

@EDIT - nu-uh! Poszukiwania odpowiednio długiego przewodu spełzły na niczym, a jednostki nie przemieszczę, bo najzwyczajniej w świecie nie miałbym gdzie jej podłączyć do zasilania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...