Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ema

Rozwiązany: Blue Screen [Freeze] powrócił.

Polecane posty

Nowa instalacja systemu pomogła na kilka dni, wszystko wróciło do normy.

Sterowniki pościągane ze stron, najnowsze wersje. Wszystkie aktualizacje zrobione, jedynie z kartą dźwiękową był problem, sterowniki dobre, ale już całkowicie usunięte i używam zintegrowanego audio. Nawet jak używałam tamtego, to było tak samo.

Pamięć sprawdzana mem test'em i wykazało 0 błędów.

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.256.1

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie:

BCCode: 124

BCP1: 0000000000000000

BCP2: FFFFFA8005198038

BCP3: 0000000000000000

BCP4: 0000000000000000

OS Version: 6_1_7601

Service Pack: 1_0

Product: 256_1

Plik mini dump: http://www.sendspace.com/file/yi00x5 [daję plik do sprawdzenia]

Opis zdarzenia.. gram sobie, tym razem w Red Ochestra 2 i zwis. Dźwięk się zapętlił, nic nie da rady zrobić, tylko restart, a potem pokazuje się ta informacja o błędzie i tyle.

Po raz kolejny, najważniejsza rzecz.. dzieje się to tylko podczas grania, nigdy indziej.

Dodam jeszcze, że temperatury są całkowicie w normie, komputer był "odkurzany", czyszczony z brudu, kurzu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W połączeniu z tym oraz z tym obstawiałbym temperatury. Obroty wentylatora w tym zasilaczu zależą od temperatury, więc pewnie "buczy", gdy jest mu za gorąco. Tak, czy siak najlepiej sprawdzić wszystkie temperatury w spoczynku i pod obciążeniem.

Źle zamontowane chłodzenie na procku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sevard

Ale wtedy (drugi temat) autorka miała inne podzespoły*. Natomiast na pierwszy temat zerknąłem troszkę później niż na ten.

@ema

Tak czy siak, test procesora obowiązuje, dodatkowo nie zaszkodzi ogólne sprawdzenie wszystkich temperatur, zatem daj screena z programu HWMonitor z owymi pod obciążeniem (pograj w coś z 15 minut, program niech działa w tle).

* nieco się z tym spóźniłem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, to dochodzę do wniosku, że to coś musi być software, a nie hardware. Komputer działa, grać się gra i nic się nie dzieje. Z tego co ja widzę, to ten zwis zdarza się w grach opartych na Unreal Engine [Americas Army Proving Ground, Red Orchestra 2 + Rising Storm]. Inne gry mogą chodzić cały dzień i nie będzie takiego problemu. Jeszcze wcześniej Battlefield Bad Company 2 powodował identyczny błąd.

Czy ta informacja nasuwa komuś rozwiązanie problemu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niespodzianka, teraz wyskoczył prawidłowy blue screen, niebieski z błędem, ale wcześniej oczywiście zwis i zapętlony dźwięk. Komputer sam się zrestartował. Zdarzyło się to chwilę po zabiciu Sultana Egipskiego w grze Medieval Total War 2, podbijam świat Polską.

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.256.1

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie:

BCCode: a0000001

BCP1: 0000000000000005

BCP2: 0000000000000000

BCP3: 0000000000000000

BCP4: 0000000000000000

OS Version: 6_1_7601

Service Pack: 1_0

Product: 256_1

Plik mini dump: http://www.speedysha...13-35537-01.dmp [daję plik do sprawdzenia]

Pozwalam sobie pisać nowe posty, które automatycznie odświeżają temat. Jeśli ktoś odpowie, to wtedy można wszystko połączyć w całość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury niby wyglądają normalnie, ale - argh, znowu ta CPUTIN - jednak trzeba to sprawdzić, zobacz w Biosie jaka jest temperatura procesora. Jednakowoż jest dość wątpliwe, aby o to chodziło, przecież test w OCCT przeszedł poprawnie...

Poza tym te nowe RAMy umieszczaj w innych slotach.

Podaj S.M.A.R.T. dysku, raczej wątpię, aby to była jego wina, ale trzeba wszystko sprawdzić.

P.S. Dzisiaj raczej nie będę miał czasu, bardzo możliwe, że jutro też. Zatem się przypadkiem nie denerwuj, najpóźniej w poniedziałek odpowiem. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie Harry Potter, żeby takie czary umieć. Miernika nigdy na oczy nie widziałam i nie mam pojęcia nawet jak tego używać.

HD Tune [dysk twardy]:

2zsqlp2.png

Furmark [karta graficzna]: 1 godzina 4 minuty. Stabilne 68 C, przez cały test, z 48% użycia wentylatora.

eXtreme Power Supply Calculator [obliczanie zapotrzebowania na energię]: mój wynik 380~ przy zasilaczu 500.

Prime95 [procesor]: Temperatura maksymalne stabilne 72 C.

142ecly.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie Harry Potter, żeby takie czary umieć. Miernika nigdy na oczy nie widziałam i nie mam pojęcia nawet jak tego używać.

No to najwyższa pora się nauczyć. Tu masz poradnik, w którym jest napisane co i jak. Popytaj znajomych, pewnie ktoś ma miernik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiony system na nowo i to wina software [wciąż nie wiem co dokładnie], a nie sprzętowa. Już jakos 1.5 miesiąca działa wszystko bez problemów. Battlefield Bad Company 2 też działa, reszta nie sprawdzana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...