Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MrTorbson

Rozwiązany: Brzęczenie przy starcie kompa

Polecane posty

Cześć , potrzebuję porady.

Pojawił się w moim kompie irytujący problemik : w momencie pojawienia się biosu równocześnie zaczyna się delikatne, jednostajne, metaliczne brzęczenie( dr, dr ,dr...) . Trwa kilka sekund , do momentu uruchomienia systemu - można je w międzyczasie natychmiast wyłączyć klinięciem w byle jaki klawisz klawiatury , a jeśli odpowiednio wcześniej kliknę to nawet się nie pojawia .

Co to może być i jak się tego pozbyć smile_prosty.gif ?

Sprzęt :

i5 760

P7P55 LX

Spartan Pro

Deus 600w

Wydaje mi się , że to coś związanego z coolerem - raz na jakiś czas wyskakuje związany z nim błąd oraz komenda aby wciśnąć F1 .

Ale jeśli od razu uruchomię bios , to pokazuje temperaturę Cpu 33 stopnie , a szybkość chłodzenia w okolicach 660 obrotów .

Po uruchomieniu systemu w HW też wszystko wygląda normalnie : Cpu do 30 stopni , chłodzenie tak samo jak w biosie . Jedynie Auxtin ma anormalny maks w okolicach 170 stopni , no ale już doczytałem w necie , że to raczej jakaś nieprawdziwa bzdura ?!

Z góry dzięki za pomoc .

Ps.

Teraz sobie uświadomiłem , że problem pojawił się jakoś po tym jak komputer był przewożony . Na czas przewózki wyciągnąłem z niego dyski ssd i hdd (normalnie leżą na spodzie obudowy ) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...