Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gwynnbleid

Rozwiązany: Karta graficzna piszczy...

Polecane posty

Otóż zrobiłem rutynowe czyszczenie (odkurzenie) komputera w środku i gdy włączyłem karta graficzna zaczęła piszczeć... może mi ktoś powiedzieć dlaczego tak się dzieje i jak to naprawić? Do tego karta dość mocno się nagrzewa... Jest to pisk bardzo głośny, jednostajny i ciągły. Bardzo proszę o pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te temperatury to jakie konkretnie? A te piski to cewki i pewnie nie mają żadnego związku z tym odkurzaniem ,zbieg okolicznosci. Zupelnie niegrozne ,tylko denerwuje ,a ze twoja karta juz swoje lata ma to nic dziwnego. Normalnie można zalać klejem co znacznie wycisza piski ,ale z karta jest problem - chlodzenie przeszkadza. Tak na dobrą sprawe to nic sensownego nie da sie z tym hałasem zrobić :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, karta piszczy od 3 sekund po włączeniu przez cały czas, jednostajnym, bardzo głośnym dźwiękiem. Tak, że nie da rady wytrzymać 5 minut przy komputerze. Nawet nie włączam gier, bo obawiam się większych szkód niż karta graficzna, którą kupowałem rok temu...

EDIT: Czy sprawdzenie w menu bios czy chłodzenie karty ma jakieś znaczenie? Bo w TYM temacie opisałem inny problem, otóż muszę zresetować hasło do menu bios, by sprawdzić ww. sprawę.

EDIT 2: Bardzo zabawna, ale pozytywna sytuacja: Otóż ,,czyszcząc" CMOS, by dostać się do menu BIOSu wyzbyłem się i hasła do BIOSu i... problemu piszczącej karty :) Dzięki wszystkim za starania!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...