Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

awesta

Grafika jak sprzed dekady

Polecane posty

Gram sobie w starocie (właśnie zainstalowałem pierwszego Crysisa i RS Vegas 2) a mimo to i tak mam problemy ze sprzętem ;/. Niedawno zrobiłem upgrade + przesiadłem się z XP na siódemkę. Posiadam GTS-a 450, i5 z zegarem 3,0, 8 Giga RAM-u, płytę Gigabyte Z77P-D3, i siódemkę Home Premium 64. Po zainstalowaniu systemu w pierwszej kolejności ściągnąłem najnowsze sterowniku do karty graficznej (i po instalce automatycznie doszło do restartu komputera i zmiany rozdzielczości). Później zainstalowałem sterowniki do płyty i najnowszego DirectX 11. Nadal jednak mam problemy z grafiką (czy to przy okazji filmików HD na youtube, czy we wspomnianych grach). Crysisa co prawda odpalić nie mogę (choć bez problemu moge zmienić opcje grafiki na maxa i nie uracza mnie program żadną stosowną informacją, że moja machina tego nie udźwignie) ale Rainbow six już jak najbardziej (i to na najwyższych detalach). niestety :

- Filmiki na YT (i intro z Crysisa) wyglądają jakoś strasznie "kaszkowato", "ziarniście"

- Grafika jest szpetna jak sprzed dekady, bardziej mi to przypomina lekko rozpikselowane bitmapy niż szczegółową grafikę 3D (np uniform policjanta w RS "zlewał się" gdy tymczasem klamra, czy naboje u pasa powinny wyraźnie odróżniać się.

- tekstury doczytywały się (i to przy niedużych odległościach - np. podchodząc do wspomnianego już gliniarza wczytywał się jego cień)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po wyskoczeniu informacji, że system nie wyświetla pełnej palety kolorów zwolniłem nieco miejsca na partycji systemowej (okazało się, że XP-ka spakowało mi do pliku Windows.old - który usunąłem) i Crysisa juz odpalam (na najwyższych detalach, jedynie antyaliasing na x4, bo przy x8 gra nie odpala). Niemniej nadal występuje problem z pikselozą w filmikach, na ikonach i zdjeciach o małej rozdzielczości. Co do grafiki w Crysisie, tez wydaje mi się, że mogłaby być lepsza (teraz liście palm, trawy, czy etykiety na puszkach są jakieś takie rozmazane i poszarpane). Mam teraz ponad 7 GB wolnego miejsca na partycji C. Czy żeby grafika w końcu nie wariowała powinienem jeszcze więcej miejsca zwolnić, czy może przeinstalować system jeszcze raz? Proszę bardzo o pomoc, bo jak tak dalej pójdzie to urlop zamiast przed grami spędzę irytując się nad własnym kompem ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...