Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sebogothic

Windows 7 - BlueScreen

Polecane posty

Ostatnio kilka razy pojawiał mi się BlueScreen. Po zrestartowaniu pojawia to:

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.768.3

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie:

BCCode: 101

BCP1: 0000000000000061

BCP2: 0000000000000000

BCP3: FFFFF880009E9180

BCP4: 0000000000000001

OS Version: 6_1_7601

Service Pack: 1_0

Product: 768_1

Pliki pomagające opisać problem:

C:\Windows\Minidump\092013-18439-01.dmp

C:\Users\admin\AppData\Local\Temp\WER-92898-0.sysdata.xml

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dotąd BlueScreen wyskakiwał gdy siedziałem na necie. Nie pamiętam żeby podczas gry mi wywaliło.

Program zainstalowałem, ale nie wiem dokładnie jak sprawdzić te logi. Załączyłem dwa obrazki. To o to chodzi?

A poza tym nieraz występują ścinki. Jak uruchamiam menedżera to zawsze jest uruchomiony NVIDIA Update COM object. Może to ma związek z tym?

post-79661-0-43414600-1379693722_thumb.j

post-79661-0-89138000-1379693742_thumb.j

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba BSODy mogą wskazywać, że jest coś nie tak z procesorem (nie podkręcałeś go?). Na początek daj screena z programu HWMonitor z temperaturami pod obciążeniem (pograj w coś ze dwadzieścia minut, HWM niech działa w tle). Poza tym profilaktycznie wyczyścić kompa i sprawdź, czy coś się przypadkiem nie obluzowało / czy jest poprawnie zamontowane (szczególnie chodzi mi o RAM - dociśnij).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury wyglądają ok, przeprowadź godzinny test procesora w programie OCCT i poinformuj o ewentualnych nieprawidłowościach (wykresy nie są mi w tym przypadku potrzebne). Poza tym podaj S.M.A.R.T. dysku, wątpię, aby to dysk był winien, ale trzeba wszystko sprawdzić, bo w grę wchodzi poważne uszkodzenie sprzętu, ponadto niekiedy ze "Smartu" można dowiedzieć się ciekawych rzeczy nie tylko na temat stanu dysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk z systemem ma dwa błędy CRC, ale to za mało, żeby podejrzewać jego winę, kabla czy płyty głównej. Natomiast drugi ma bardzo dużo błędów związanych z zasilaniem (jaki masz zasilacz?). Daj całego screena, zobaczymy, czy na nim też są odnotowane błędy CRC.

UPDATE: Jeśli chodzi o OCCT, to o nic mi nie chodziło. =) Jedynie chciałem abyś przeprowadził test i poinformował, czy był udany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędów CRC nie ma. A zasilacz do bani, więc można go umieścić w gronie podejrzanych (jeśli nie jako bezpośredniego winowajcę, to pośredniego).

Dobra, skoro test procesora był udany, zrób teraz - również w OCCT - Power Supply Test. Następnie - bez względu na to czy podczas testu "coś" się wydarzy czy nie - trzeba będzie jeszcze sprawdzić RAM (Memtest86+ - najlepiej w tym przypadku testować kilka godzin lub nawet przez całą noc).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...