Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kruzd

problem z komputerem, karta graficzna?

Polecane posty

Witam,

dziś zaskoczył mnie moj komputer. Z powodu braku neta w domu postanowilem sobie odświeżyć Wiedzmina 2. Ale komputer odmowil współpracy. Mianowicie po kilku minutach gry komputer się zawiesza a restarty w prawdzie restartuja go ale nie uruchamia się on odrazu(w ogole nie zaczyna się ladowac bios itd.), trzeba odczekać chwilę.

Domyślam się że to grafika się przegrzewa i po restarcie nie podejmuje pracy.

Dodam że w Kings Bounty czy Lolu tego problemu nie było.

Asrock M3A770DE

Athlon Phenom II 945

Gainward GeForce 460GTX 768mb

Goodram ddr 3 2gb 1333mhz

Fortron fsp400-60ghn

Ciężko będzie wrzucić jakieś logi czy screeny, bo obecnie net tylko via telefon.

z góry dzięki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij program HWMonitor, uruchom gro i pograj w coś przy czym komputer się nie zawiesi. Program zanotuje maksymalne osiągnięte temperatury. Możesz też ściągnąć program BlueScreenView i zobaczyć, czy nie ma jakichś danych z bluescreenów zapisanych.

To oczywiście jeśli mozesz programy ściągnąc, bo jak nie to cięzko powiedzieć do czego się zabrać przy diagnozie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąć mogę w pracy to nie problem, gorzej z tym że komputer przestał w ogole się uruchamiać.

Pomyślalem że druga przyczyną może być zasilacz, ale mi trudno jest cokolwiek ocenić bez doświadczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem grafiki to raczej nie jest, wtedy byś raczej miał jakieś artefakty, więc tak jak mówisz, możliwe, że zasilacz. Choć wydaje mi się, że gdyby to był problem zasilacza, to wcale by się nie uruchamiał. Może płyta główna, lub procesor... takie moje domysły laika...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem występuje nadal.

Zrobiłem test HWmonitorem i maksymalne temperatury to:

GPU 58C

CPU każdy rdzeń 50C

zastanawiają mnie temperatury CPUIN i AUXIN maksymalne niby są odpowiednio 87 i 79 ale w czasie pracy nie przekraczają 40C.

Czy coś to wam mówi??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Podziałałem trochę na zasilaczu znajomego, ale dziś rano komputer w ogole nie reagował. Pomyślalem ze zasilacz kumpla już swoje miał więc mógł także paść. Zakupilem nowy zasilacz: Crosair VS550. Jednak pc nadal się nie uruchamia. Ja już nie mam pomysłu czego to wina, myślę że mogło paść coś z wielkiej trójcy. Jutro zaniose chyba go do serwisu żeby mieć pewność co nawalilo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...