Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

legia23

Rozwiązany: Czy instalowanie dużej liczby gier może spowolnić PCta?

Polecane posty

Witam,

Tak jak w temacie, zastanawiam się nad tym czy instalowanie zbyt dużej liczby gier może spowolnić PCta lub wywołać jakieś inne problemy. Tak więc jak uważacie, czy jest jakaś różnica kiedy ma się powiedzmy 10 gier zainstalowanych, czy jednak nie ma żadnej?

Z góry dziękuję za wyjaśnienie i za pomoc.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko też zależy od systemu operacyjnego, jak miałem na Windows Xp zainstalowane ponad 40 gier to system trochę dłużej się uruchamiał, przy Windowsie 7 duża liczba gier nie sprawia kłopotu, ale zaznaczam, że regularnie czyszczę dysk twardy programem odkurzacz i skanuję rejestr za pomocą Free Registry Cleaner. W końcu nic ta nie zwala PC znóg, jak zanieczyszczony dysk twardy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO w takiej sytuacji główną przyczyną spowolnienia może być fragmentacja dysku i wspominany rejestr.

Ja do "porządku" na kompie mam obecnie 4 programy:

-Ccleaner (nie wiem czemu nie polecany do rejestru confused_prosty.gif),

-Wise Care 365 Free,

- Glary Utilities 3,

- IObit smart defrag.

Ale jakbym miał polecać, to Wise Care 365 Free (można nim przeczyścić i zdefragmentować rejestr [dysk też, ale wolę od tego właśnie Smart Defrag], wyczyścić dyski [od ciasteczek w przeglądarkach po pliki instalacyjne updateów do windowsa], można zarządzać autostartem, a nawet usługami... Nawet generator haseł jest, albo program do zwalniania Ramu xD Także 365 w pełnej krasie wink_prosty.gif A na program osobiście nie narzekam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzyko? Tzn. powiem tak: ryzyko istnieje nawet, gdy wyjdziemy na ulicę: ktoś nas może napaść, albo potrącić etc.

Jeśli pytasz o jakiekolwiek- to tak.

Ale jeśli chodzi o realne-tak, też istnieje, ale raczej o bardzo małym prawdopodobieństwie.

Taki np. Ccleaner lubi na domyślnych ustawieniach pytać przed czyszczeniem rejestru o kopię zapasową rejestru- w "razie w". Ale ja zawsze to wyłączam i czyszczę bez żadnych skrupułów- w końcu gdzieś siedzą tam jacyś programiści, którzy się na robocie znają i tworzą soft przeznaczony właśnie do takiego sprzątania.

Mam takie 4 programy, których od dłuższego czasu używam i np. nigdy nie przytrafiło mi się, aby podczas takiego porządkowania kompa (albo nawet upgrade'owania BIOS'u, lol) zabrakło mi prądu ;) A i sam nie wiem, czy by się wtedy coś przydarzyło...

Tylko skoro pytasz o takie rzeczy, to wyglądasz na nieźle nieobytego w tym temacie- po prostu jeśli nie będziesz grzebał w tych ustawieniach, które nic ci nie mówią i nie poprzestawiasz jakichś dziwnych rzeczy, to nic się nie stanie ;)

Nie bój żaby- jeśli masz ochotę zainstalować sobie 10 gier, no i masz miejsce na dysku, to śmiało możesz to zrobić. Po wszystkim sprawdzić rejestr, zdefragmentować partycje (głównie z grami) i finito- o tych programach możesz spokojnie zapomnieć na... No to zależy od tego, jak dużo będziesz jeszcze rzeczy instalował i deinstalował rzeczy w międzyczasie, ale jak chcesz po prostu zainstalować sobie te gry i tyle to nawet kwartał masz z głowy ;)

Po ~kwartale możesz zrobić taki "przegląd" i z głowy :)

To nic strasznego- programiści głowią się i troją o przystępne interfejsy i itp. Więc nie bój żaby ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...