Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

P_aul

E-Sport

Polecane posty

Jako że mieliśmy wyraźne braki pod tym względem i tak wyszło, że zacząłem pisać o e-sporcie na główną... To i zakładam temacik. Dopuszczalne są zarówno rozmowy o turniejach, drużynach, grach znanych i wschodzących na scenę jak i ochrzanianie mnie, że za mało Doty na głównej :P Jak macie jakieś ciekawe info, albo stronkę którą powinienem zobaczyć, rzucajcie linkiem. Mimo starań nie jestem w stanie zauważyć wszystkiego ;) Jak będę miał coś ciekawego do napisania, ale za mało na artykuł, to też tu się podzielę ;)

I w sumie odnośnie tego ostatniego punktu - Jest coś takiego jak EMS (ESL Major Series One). Rozgrywki w poniedziałki i wtorki, w Dotę i CS:GO. Jak mi ktoś wyjaśni kto tam gra, w jakich godzinach i jaki właściwie jest format to stawiam kubusia. Srsly, ich główna jest pokręcona jak świński ogon, a do tego liquipedia pokazuje zupełnie inne informacje o turnieju Doty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do EMS w Dote 2 tutaj masz linka gdzie w "Structure" lepiej jest wytłumaczone co gdzie i kiedy: http://www.gosugamers.net/events/150-esl-major-series-one-season-3

Ale ogólnie jeśli chcesz pisać o eventach organizowanych przez ESL to czeka Cie masa roboty. Ja z braku czasu od kilku miesięcy nie interesuje się już praktycznie wcale e-sportem ale z tego co kojarzę właśnie powinien kończyć się RaidCall ESL Euro Series Summer Season 2013 w SC2, LOLa, Fife i CoD a sam ESL co chwile organizuje jakieś większe rozgrywki poza zwykłymi cotygodniowymi GO4(tutaj różne gry). Do tego dochodzą IEMy różnego typu turnieje Doty i LCS. Powodzenia z ogarnianiem tego wszystkiego :)

Pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Bukaresztu jedzie jeszcze jeden gracz - Pal grający protossem. Wczoraj wieczorem urządzono zrzutę dla niego, bo dostał informację o wolnym miejscu na ostatnią chwilę. Udało się zebrać całą kwotę. Tutaj możecie poczytać o całej akcji.

Jeśli chodzi o WCS Season 3 Europe to dzisiaj w grupie D doszło do czegoś niespodziewanego - do Challenger League spadł Grubby, który był typowany do wyjścia z grupy. Póki co awansował Koreańczyk Genius. O 2 miejsce walczą LucifroN ze Sturbackiem. Póki co 1:0 dla Słoweńczyka.

Edit: Z 2 miejsca wychodzi zerg Starbuck.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na prośbę dotyczącą EMS: Prawdopodobnie szukałeś przez główny portal ESL, który rzeczywiście jest słaby (ale niedługo doczeka się przebudowy), więc nie dziwota, że nie mogłeś znaleźć dokładnych informacji. Najlepiej wejść TUTAJ (DotA2) i TUTAJ (CS:GO). Znajdziesz tam wszystko, czego Ci potrzeba. Ewentualnie, żeby być na bieżąco, odwiedzaj Cybersport - tam też staramy się przypominać o ciekawszych meczach i całych cupach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, akurat Cybersport znam i szanuję ;)

Ellusion - dzięki za info, ale wszelkie zmiany w już opublikowanym arcie to jeden wielki... problem, więc... cóż.

Pytanie do ogółu - co byście chcieli zobaczyć w ramach "biuletynu"? Więcej polskiego e-sportu? Jakieś relacje z trwających/zakończonych imprez? Wyniki na żywo (to ostatnie nie mam pojęcia jak zrealizować, ale... :D) Zastrzegam, że o TI3 nie napiszę:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jako "Update" pod postem?

Na moje jest dobrze. Krótko, zwięźle i na temat. Jak zaczniesz rozpisywać się na każdy temat to nie starczy ci czasu na sesje RPG :D . Podczas większych imprez (nadchodzący DH) możesz pokusić się o podsumowanie dnia - wyniki i parę słów komentarza ze swojej strony. Możesz podawać godziny rozpoczęcia streamów z grami (zwłaszcza polskch streamów vide WCS PL w wykonaniu Zedda).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w ten weekend mnie nie ma bo jadę na Copernicon, więc co najwyżej w poniedziałek napiszę jakieś podsumowanie. Tak ominie mnie tyle fajnych meczów :/ Jak oceniacie szanse Polaków w tym tłumie Koreańczyków? Ugrają cokolwiek?

I pytanie bonusowe - czy jest tu jakiś fan CSa? Bo to gra, w którą co prawda grałem w młodości (jak jeszcze była modem), ale widziałem w życiu raptem pojedyncze mecze i średnio się orientuję w drużynach. A jak macie jakieś linki z informacjami o turniejach itp. To też byłbym wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Tefel poznał więcej niż jeden build niż Roach/Hydra i ogólnie będą grać spokojnie to mają szansę coś ugrać, jednakże rywalizacja będzie zacięta. Eh, znowu szykuje się weekend na Twitchu :D

PS. Nawet nie kuś mnie Coperniconem, bo mam egzamin we wtorek, a jestem do tyłu z przygotowaniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_aul - Zależy jakiego CSa. Zauważyłem że ostatnio w miare przycichła scena 1.6 (przynajmniej tak mi sie wydaje,dawno nic o niej nie slyszalem) a prężnie działa CSGO. Z tego co pamietam(może sie coś zmieniło) Ninjas in Pyjamas prowadziło,w ESL Cup 1 nie było polskiej drużyny,a po Cup 2 wyszli na 9 miejsce.

Poprawić mnie jeśli coś dowaliłem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że przycichła scena 1.6, a ruszyła CS:GO nie powinno nikogo dziwić. Oczywiste następstwo E-wolucji (myślnik celowy).

Co do braku D2 na DH to trzeba by było spytać Gabena i Valve. Z drugiej strony obecnie jest aktywnych 5 turniejów, więc nawet zebranie drużyn było by problematyczne, nie wspominając o dyspozycji zawodników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do TI3 - turniej mimo wszystko był miesiąc temu, dzisiaj to już nie bardzo "news". Po drugie akurat wtedy miałem urwanie głowy w pracy i to tuż przed dłuuugim urlopem, więc nie pamiętałem jak się nazywam, a co dopiero żeby Dotę oglądać... Potem w ogóle pojechałem w Polskę... więc tak naprawdę to co mógłbym napisać to sucha relacja, że się odbył i jakie były wyniki. Miesiąc po czasie. Ale obiecuję, że jak będzie okazja do jakiegoś podsumowania sezonu/roku/ważniejszych turniejów, to poświęcę akapit ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do braku D2 na DH to trzeba by było spytać Gabena i Valve. Z drugiej strony obecnie jest aktywnych 5 turniejów, więc nawet zebranie drużyn było by problematyczne, nie wspominając o dyspozycji zawodników.

GabeNa nie trzeba o to pytać, bo tak działa polityka Valve. Oni nie płacą, jak RIOT, aby LoL był na jakiś tam imprezach jednocześnie zastrzegając, że Dota i tym podobne gry nie mogą brać udziału/mają dostać mniej. GabeN chce, aby e-sport wokół Doty rozwinął się sam. Oni dają możliwość dorobienia przez organizatorów za pomocą biletów do Dota TV, dają świetną grę oraz świetny klient. Póki co ta taktyka się sprawdza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do turniejów jakie są jeszcze warte uwagi to ZotaC Cup, co tygodniowo do wygrania 100 Euro z różnych gier i comiesięcznie 800 ale pewności nie mam, na pewno turnieje go4 o których już chyba wspominano, podobnie co tygodniowo jest 100Euro chyba i co miesięcznie jakaś większa kwota której na chwile obecną nie mogę sobie przypomnieć.

Śledzenie e-sportu bardzo ułatwiają takie strony jak liquipedia (dla Starcrafta) czy leaguepedia (dla LoL'a), pewnie Dota czy CS:GO też mają jakieś odpowiedniki, na którychmożna znaleźć masę informacji o większych i mniejszych turniejach i graczach.

Dla fanów Starcrafta 2 mogę polecić jeszcze emsc2tv, stream gościa, który castuje (komentuje) masę mniej znanych turniejów, przez co praktycznie cały czas możemy oglądać bitwy mniej lub bardziej znanych, profesjonalnych graczy, czy na przykład wymienionego wcześniej Zedd'a, który chyba jest też oficjalnym polskim casterem major eventów.

Dla fanów LoL'a oprócz oficjalnych streamów mogę polecić Kaostv, którzy streamują na przykład finały challenger series, czy oficjalne kanały esl, na których czasem można pooglądać go4lol czy major eventy po polsku w przypadku esltv_pl.

Sorki za mało informacji o innych grach e-sportowych, ale najbardziej siedzę w LoL'u i Starcrafcie. No i oczywiście jak ktoś nie wie większość rozgrywek e-sportowych streamowanych jest poprzez twitch.tv, wyjątkiem od tej reguły jest emsc2tv, gość streamuje na gamecreds.pl .

Bardzo lubię temat e-sportu, więc pewnie jeszcze nie raz tu zajrzę jak na razie nic więcej mi nie przychodzi do głowy. :)

@Ellusion Co do tefela, to powinien się uporać z "1200ms" i "felerną myszką" :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednikiem dla ww. stron dot. LoLa i SC2 dla Doty jest JoinDOTA, która kręci się bardzo mocno wokół sceny e-sportowej.

@Wojtasss

emsc2tv? Czy to nie czasem Emil Wieczorek, który pomógł zebrać kasę dla Pala na DH?

Co do Tefela - nawet liquidpedia podaje, że jest TOP1 :D

A trzymając się sceny SC2 -

możecie zobaczyć co działo się u Słowenów, gdy Starbuck wygrał ze LucifroNem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że pod ostatnim "biuletynem" wywiązala się ciekawa dyskusja to proponuję pogadać i tu. Temat - co sądzicie o dominacji Korei na scenie SC2, Koreańczykach rywalizujących w innych regionach (NA, EU), żeby łatwiej zdobyć miejsca w mistrzostwach świata oraz ostatnich informacjach ze strony klubu Quantic Gaming, który do amerykańskiego LCS wystawia drużynę pięciu Koreańczyków?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO jak ktos jest dobry, to niech gra niezaleznie od regionu. Owszem, mozna sie czepiac, ze w Europie gra Azjata, ale z drugiej strony patrzac po co ograniczac sie tylko do Europejczykow, jesli gracze z Azji czesto graja po prostu ciekawiej?

Co do samej dominacji Koreanczykow w StarCraft 2, to mnie ona nie dziwi wcale. Juz 10 lat temu mialem okazje ogladac ichnia TV, miedzy innymi 2 kanaly pokazujace na okraglo rozgrywki z pierwszego SC. Do tego wielkie, doskonale wyposazone kafejki internetowe i szybki internet praktycznie wszedzie, podczas gdy w Polsce wiekszosc ludzi wciaz laczyla sie z internetem przez numer dostepowy TePsy 202122 z naliczaniem impulsowym i miala lacza telefoniczne o predkosci 56Kbps, a Neostrada dopiero stawiala pierwsze kroki. Takie warunki sprzyjaly popularyzowaniu sie meczy multiplayer i daly solidne podwaliny dla koreanskiego e-sportu. Kolejne roczniki graczy jeszcze bardziej wykorzystuja zaawansowana infrastrukture, a na dodatek zawodnicy e-sportowi nie sa traktowani przez spoleczenstwo z przymruzeniem oka i firmy sa zainteresowane ich sponsorowaniem. Czego chciec wiecej bedac e-sportowcem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@P_aul

No właśnie wydaje mi się, że dałeś odpowiedź na zadane pytanie - "żeby łatwiej zdobyć miejsca w mistrzostwach" co w sumie stawia sprawę jasno, jeżeli chcą się dostać do ścisłym finałów niech walczą w swoim rejonie ;) Jasne, ekipy z Europy i Ameryki mogą być słabsze od zespołów azjatyckich, ale w takim wypadku niech pokażą to w rozgrywkach na szczycie a wcześniej to... cóż, niech z EU wychodzą Europejczycy, z NA Amerykanie a z Korei Koreańczycy. Każdy powinien mieć dla siebie miejsce startowe ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...