Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

emqi

Rozwiązany: Problem z MSI GeForce GTX 650 Ti [Artefakty]

Polecane posty

Siemka

A więc już od jakiś 6 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem karty z topicu. Od około dwóch miesięcy jest włożona do nowego PC, wtedy też mniej więcej bawiłem się w OC. Cudów nie było - +34 na rdzeniu, nic na pamięci. No prawie - przez jakiś czas kretyńsko (i w sumie dla jaj) podbiłem pamięć o 250 MHz (w przeliczeniu GDDR5, czyli 1000(!) MHz), gdyż w C2 i C3, w których kartę testowałem nie powodowało to artefaktów. Po paru dniach odpaliłem BFa 3 i pojawiły się artefakty pokroju migających oddalonych tekstur (gdy patrzyłem na nie przez lunetę 12x) czy niewidzialnego pasa amunicji do LKMa, więc wróciłem do firmowych zegarów na pamięci i było ok. Teraz, w czym rzecz. Ostatnio (jakieś dwa tygodnie temu) karta zaczęła wariować. Powróciło miganie bardzo oddalonych tekstur. Potem ni stąd, ni zowąd karta przykaprysiła pewnego dnia i by płynnie grać w Battlefielda musiałem zejść z ultra do niskich; w pozostałych grach nie było tak źle, ale FPSy znacznie spadły. Restart i wszystko wróciło do normy. Wczoraj zaś podczas grania w Battlefielda karta odwaliła kolejne trololo:

oxre.jpg

Dodam, że w innych grach aż takich cudów nie odnotowałem, aczkolwiek:

-we wszystkich grach z serii Crysis, przy ładowaniu poziomu pojawiło się doczytywanie tekstur rodem z Unreal Engine'a 3

-w Crysisie 3 podczas spadków z 60 do 51 FPS gra jakby dodatkowo na sekundę - dwie freezuje (spadki były zawsze, bo gram na wysokich, a karta jest ze średniej półki, ale takiego freeza nie było)

- w innych grach problemów nie odnotowałem

Dodam, że gram w 1440x900, downgradowałem sterowniki, czyściłem ustawienia Afterburnera, a karta jest obecnie niepodkręcona (takich fioletowych tekstur nie ma, ale nadal występuje miganie).

I tu pytanie: Czy tym OC uszodziłem kartę niczym sprytni inaczej, z których to zwykle ja się się śmiałem ? (Napięcia nie zmieniałem) I czy w takim wypadku przyjmą kartę na gwarancję ? (wątpię) A może to problem zupełnie niezwiązany z moimi wyczynami ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to już nieco lepiej, dzięki. Tylko teraz, czy przyjmą reklamację, skoro to występuje tylko w niektórych grach ? Bo potestują ją i im akurat nic nie wyjdzie, no i mogiła. Zastanawiam się, czy to może wina sterowników, no ale robiłem czystą instalację z 320.49 do 320.18, a potem do 314.22 (na 100% kiedyś działający), więc to chyba nie to ? Jeśli ktoś ma jakieś pomysły, to proszę o podanie, zabim zacznę bawić się w reklamowanie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym może być właśnie kłopot, serwisanci często sprawdzają karty jakimś 3DMarkiem, jeżeli w nim nie ma anomalii, to i nie ma problemu (stwierdzą, że karta sprawna i tyle).

Potestuj kartę w różnych programach, a przede wszystkim zorientuj się w ilu grach występują problemy, jeżeli tylko w dwóch, trzech, to nie bardzo wierzę w jej uszkodzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie sprawdziłem w 3DMarku 11 i jest ok. Za to teraz, gdy kartę podbiję o 39 MHz na rdzeniu ( o tyle, a nie 34, jak napisałem na początku, była wcześniej podkręcona i jest to wartość z innej wersji 650 Ti - Power Edition), to MSI Kombustor stwierdza, że występuje GPU throttling -25 MHZ, więc zamiast 993 na rdzeniu otrzymuję 979. O co z tym chodzi ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombustor throttling stwierdza jeszcze zanim karta się nagrzeje, a pod dużym obciążeniem dochodzi gdzieś do 76 stopni, co chyba nie jest złym wynikiem, bo dopuszczalna wg. producenta to 106. Chwilę mnie w domu nie było, więc jeszcze wszystkich tytułów nie sprawdziłem, ale zaktualizowałem sterowniki ponownie do najnowszej wersji i zmieniłem częstotliwość monitora z 60 do 75 i mam wrażenie, że freezy w Crysisie 3 zniknęły, natomiast migotanie tekstur w battlefieldzie stały się widoczne nawet bez patrzenia przez lunetę snajperską. Posprawdzam jeszcze, może to problem z grą, a nie kartą ?

A jednak nie, freezy w Crysisie nadal są, sprawdzę jeszcze inne tytuły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BIOS płyty mam aktualny, a co do BIOSu grafy ni mam pojęcia jak sie do tego wziąść. Sam już nie wiem czy to grafa czy stery - dwa razy, raz przy odinstalowaniu poprzednich, drugi raz przy instalacji nowych - w czasie usuwania/instalacji sterownika ekranu instalator po zgaszeniu ekranu, nie był już w stanie go uruchomić i kończyło się resetem (w obu przypadkach czekałem z tym 15 min, dłużej, ale nic). Zbyt wielu wymagających gier takich jak te, w których są błędy nie mam, a w benchmarkach jest ok. Zastanawia mnie też ten throttling - temperatury są ok (do 60-64 w grach, po dłuższym teście w FurMarku max. 72). Wystarczy że podniosę na rdzeniu o 1MHz i karta od razu obniża o 1MHz.

Dodam jeszcze zdjęcie najbardziej widocznego buga z Crysisa:

Tak to powinno wyglądać (chodzi mi o górę):

31.png

A tak wygląda u mnie:

34l8.jpg

+efekt UE3 przy ładowaniu map, tak jak wspominałem :(

Za każdym razem usuwałem stery przed instalacją nowych + czysta instalacja. Greezów z Crysisa 3 nie pokażę, bo na zdjęciu się nie da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać jaki dokładnie to model karty ? Najlepiej przepisz nazwę modelu z naklejki na pudełku od niej.

Do aktualizacji BIOS-u spróbuj użyć tego programu: http://download1.msi.../LiveUpdate.zip

W tym programie wybierasz zakładkę "Live Update" i wybierasz opcje "Manual scan" i "VGA Bios" i klikasz na dole na przycisk "Scan" i jak znajdzie BIOS do Twojej karty to klikasz na "Total installer".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawień globalnych nie zmieniałem, z Live Update'a wszystko ściągnąłem, nic się nie zmieniło. Natomiast w Battlefeldzie doszły kolejne bugi graficzne - np. w miejscu wysadzonej ściany czarne, półprzeźroczyste kwadraty (nie mam skrina, bo nie miałem FRAPSa włączonego), w Crysisie 2 pojawiły się bugi z cieniowaniem. Gry na Source większych problemów nie mają, ale gdzieniegdzie migają krawędzie przedmiotów. Spróbuję jeszcze kartę w benchmarkach pomęczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instaluję i już kicha - mogę się co najwyżej pogapić na czarny ekran, bo instalator znowu nie dał rady wgrać sterownika confused_prosty.gif (Piszę z fona)

OK, wgrałem i nadal to samo. Co najdziwniejsze usunęło mi instalki poprzednich wersji sterów 0_0 więc 314 wgram dopiero jutro (oczywiście już na nich sprawdzałem i te wszystkie błędy też tam występują).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj program Driver Fusion, usuń sterowniki od karty graficznej, ponownie uruchom komputer i wejdx do Windowsa w trybie awaryjnym. W programie Driver Fusion wybierz Display/ nVidia i kliknij na Delete. JAk program skończy czyszczenie uruchom ponownie komputer i i zainstaluj sterowniki w wersji 314.22.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrobiłem jak mówiłeś. Odinstalowałem stery i ponownie monitor został "martwy". Zrestartowałem i odpaliłem tryb awaryjny. Program stwierdził, że po driverach nic nie zostało. Natomiast gdy dałem Physx program owszem, znalazł rzeczy do usunięcia, ale zażądał do tego wersji PRO -,- Anyway, zainstalowałem 314.22 (oprócz PhysX, które wg. instalatora się ostało) i... problemy nadal występują. Zaczynam mieć dość :/ Masz może jeszcze jakieś pomysły ? Ja jeszcze dziś może przepnę monitor na integrę/włożę do kompa 9600-kę i sprawdzę, czy są błędy.

No i ciekawostka - odpaliłem Battlefielda na HD4600 na niskich i... tu też migoczą tekstury 0_0 Kwestia sterowników nVidii czy może problem leży zupełnie gdzie indziej... Może DirectX ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem te stery i w grach różnicy nie ma, dalej są błędy. Natomiast Windows z niewiadomych mi przyczyn przełączył się na podstawowy schemat koloru i nie daje odpalić Aero z powodu nierozpoznanego błędu confused_prosty.gif

Ok, wygląda to na kolejne skopane stery nvidii, na 314 wszystko jest ok.

Zaraz mnie coś trafi. Na sterach 314.22 na dm, na których jeszcze było ok, wywaliło to:

http://www.youtube.c...eature=youtu.be

Już nie wiem co zrobić, skoro na integrze odwala tak samo. Chyba zreinstaluję te wszystkie gry z błędami, a jak nie pomoże to format (2.5 miecha od postawienia -,-).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, poszedł format i jednak - błąd nadal występuje. Czyli wynika, że powinienem wysłać kartę na gwarancję, ale

problem występuje też na zintegrowanej karcie

Więc czego może być to przyczyna ? Powinienem usunąć stery gf i wymontowaćkartę zanim zacznę sprawdzać na integrze ? A może problem leży zupełnie gdzie indziej, no nie wiem - w płycie głównej ? W dodatku teraz doszły paskudne freezy także w Bf3 - gra trzyma 60 FPS, a nagle zwiecha do 1-2 i znowu 60. Ratujcie, bo już zaczynam tracić nadzieję...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...