Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

darktangram

Rozwiązany: BIOS nie wykrywa dysku twardego SATA

Polecane posty

Witam, mam problem z podłączeniem dysku SATA Samsung HD103SJ 1tb do mojego kompa. Płyta główna to Gigabyte M52L-S3P. BIOS nie wykrywa wgl nowego dysku, choć słychać jak on pracuje. Jedyne opcje dotyczące dysku jakie znalazłem w BIOSie to On-Chip IDE Channel, NV SATA Controller, IDE Prefetch Mode. Próbowałem je włączać i wyłączać jednak nie daje to rezultatu. Co mogę jeszcze zrobić?

Na dysku nie ma żadnej zworki, moze być to problem? Z drugiej strony moja płyta obsługuje SATę do 3.0 gbit/s. Czy aktualizacja BIOSu jest konieczna?

EDIT nie mam żadnych zworek ani w dysku, ani w jakimkolwiek innym urządzeniu w domu. ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy dysk jedynym podlaczonym i chce na nim postawic system. System mam zainstalowany na starym, dotychczasowym dysku. Przepinalem już kabel do różnych wejść, ten musi być dobry bo dziś go kupiłem. Dodam ze dysk już używany, kupiłem go w komisie jako stan niemal idealny, dlatego instrukcji níe mam. Swoją droga znalazłem zworki, ale nic one níe daly. Jak pisałem wyżej, jedyne ustawienia w biosie dotyczące dysku już próbowałem zmieniać, nic to níe dało, bo dysku nadal nie wykrywa. Ponadto napotkalem kolejny problem w postaci aktualizacji biosu - tego níe przeprowadze gdyż níe mam stacji dyskietek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysku raczej níe będę mial gdzie sprawdzić, bo raczej wszyscy znajomi mają laptopy. Zależy mi na w miarę szybkim rozwiązaniu problemu, bo mam jescze jakieś 18 godzin na tzw. gwarancję rozruchowa, więc jak rano czegoś níe wymyśle, po prostu zwrócę dysk i wezmę kasę z powrotem. Chyba ze jest jeszce jakas możliwość?

Podłączylem dysk twardy podczas pracy w systemie na starym dysku. Komputer się zaciął i nic nie można było zrobić do momentu odpięcia nowego dysku. Czy jest to jakaś poszlaka?

BTW Update BIOSu raczej niewiele da: http://www.gigabyte....0/download/bios . Każda kolejna wersja dodaje tylko obsługę nowych procesorów.

Znalazłem jeszczcze coś takiego: NVIDIA MCP61/MCP68 SATA RAID Driver (Preinstall driver, press F6 during Windows* setup to read from floppy) oraz NVIDIA MCP61/MCP68 SATA AHCI Driver (Preinstall driver, press F6 during Windows* setup to read from floppy). Są one na oficjalnej stronie do pobrania. Czy instalacja tych sterowników moze pomoć i czy jest konieczna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...