Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pavolvo

Koncert życzeń: Co bym chętnie czytał w CD-Action

Polecane posty

Witam!

Co miesiąc regularnie kupuję nowe wydania CD-Action i muszę stwierdzić, że jest dobrze :) Jednak czasami widzę, jakby brakowało pomysłów na tematy do kolejnych publicystyk, a może mi się wydaje? Tak czy siak chciałbym podać parę tematów, które z miłą checią bym czytał na łamach Waszego magazynu. Taki koncert życzeń ;P

  • "Historia Pism o Grach" to bardzo fajny minicykl, który przypadł do mego(i nie tylko) gustu, jednak materiał szybko się wyczerpuje. Co byście powiedzieli na zmianę klimatów i przedstawienia pism, które ukazują(i ukazywały, jeśli odpowiednio zgłębicie temat) się w innych krajach typu Niemcy, Rosja, UK czy nawet mniejsze Czechy. Pisma, które są tam wydawane, na jaki segment kładą nacisk(PC, konsole, mobilne czy może piszą o wszystkim), jak wygląda kondycja tamtejszej growej prasy(i ew. porównania do Polski) oraz jaki styl owe pisma prezentują(formalny, luzacki i jaki najchetniej odbierają tamtejsi obywatele). JEśli jednak zgłębianie rynków zagranicznych jest dla was zbyt czasochłonne lub po prostu "szkoda zachodu", to dać cykl, gdzie opisywane byłyby największe magazyny na świecie(np. top 10 według nakładu lub rankingu gdzieś tam). Jestem ciekaw, jak wyglądają rynki zagraniczne pod względem pism o grach, a taki cykl(lub minicykl) w mniejszym stopniu, by moją ciekawość zaspokoił(po więcej sam się muszę pofatygować, ale jakoś nie mam motywacji;P).
  • Najwięksi w branży, czyli po kolei prześledzenie losów wielkich wydawców-od pierwszej działalności po "szczyt". Historia EA, Ubisoftu, Valve i innych oraz ewentualnie Wielkich Nieobecnych jak np. Atari(THQ już było z tego co kojarzę), które chyli się ku upadkowi.
  • Polski GameDev, czyli cykl, gdzie poczytamy wyłącznie o Polskich firmach, ale skupiając się również na tych mniejszych(samym CDP, Techlandem, PCF i 11bit człowiek nie żyje! :D ). O ich przeszłości, produkcjach jak i planach na przyszłość. Pomysł trochę zainsirowany cyklem "Polygami", gdzie są niemal wszystkie firmy pokrótce przedstawione, ale ja jednak wolałbym coś bardziej w formie artykułu, a nie FAQu. A zakończyć cykl wielkim podsumowaniem naszej branży i perspektyw na przyszłość.
  • Cyfrowa dystrybucja, czyli przedstawienie największych graczy na eRynku. Steam, Uplay, Origin, GMG ale też polskie CDP.pl i Muve. Opisanie każdego z osobna, czym sie wyróżniają, jaki mają stosunek do klientów, jak wyglądają ceny i promocje(tylko obiektywnie!) i wyłapanie co poważniejszych kruczków z regulaminu.
  • Studia kształcące bezpośrednio lub pośrednio do pracy w GameDevie, czyli przegląd ofert polskich uczelni pod kątem tworzenia gier.

Takich parę pomysłów, może któryś wykorzystacie? :) Byłbym bardzo wdzięczny :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spora czesc postulatow byla juz zrealizowana - cykl "Kulisy branzy", o studiach "gamedevowych" tez bylo, sylwetki Najwiekszych tez od dluzszego czasu prezentujemy itd.

Ale w sumie idea dzialu, w ktorym mozecie nam proponowac tematy tekstow zla nie jest. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstrzymam się od tradycyjnego koncertu życzeń w stylu "NIEH WRUCI GEJMŁOKER", bo jak będziecie uważali to za stosowne to go przywrócicie. Tym niemniej jest coś, czego mi bardzo brakuje w CD-A.

Pamiętam, że dawniej czytając CD-A odnosiłem wrażenie, że Wy się tam znacie jak łyse konie, lubicie się nawzajem mimo swoich wad, teksty i felietony pełne były przyjacielskich szpilek wbijanych współpracownikom. Jakoś to zniknęło, wiem, że z biegiem lat człowiek ma coraz mniejsze chęci na ekshibicjonizm na łamach czasopisma, ale tekstów traktujących o Waszej pracy jako takiej BARDZO mi brakuje. Nie mówię, że powinno to zajmować połowę czasopisma co numer - wiem, że każda dodatkowa strona to pieniądz. Tym niemniej teksty w stylu "16 lat" mogłyby pojawiać się częściej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"NIEH WRUCI GEJMŁOKER"

A dlaczego nie? Ja właśnie to chcę czytać w CDA - zdanie większej ilości członków redakcji o wszystkich grach. Może być bez głupich żartów, ale tego mi brakuje. Także więcej felietonów, mogą być mini. 2 teksty na numer od tylko 2 redaktorów to dla mnie za mało. No i Pod Obstrzałem też powinno wrócić. Brak mi dokładniejszego info właśnie o next generation - enkim, Papkinie, Berlinie itp. Action Maga nie czytałem, więc o Gregoriusie w sumie też niewiele wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię czytać artykuły na temat historii różnego rodzaju sprzętu elektronicznego oraz podzespołów pc. Do dziś pamiętam jak po kilka razy przeczytałem tipsomaniaka z 2006 roku w którym była historia kart graficznych oraz porównanie komputera z 1996 roku oraz 2006, w 100 numerze historia cdaction też mi się bardzo podobała. Dawniej też były zestawienia 100 waszym zdaniem najlepszych gier które też przyjemnie mi się przeglądało. Szkoda że dawno już nie było tego typu artykułów sad_prosty.gif (może jakieś były ale mi umknęły bo nie mam sporej części numerów z lat 2007-2012)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako już staruszek w branży gier chciałbym, jeżeli istniałaby taka możliwość -recenzje gier sprzed lat - takiej chociażby Contry 6, czy Jazz Jackrabbita - widzianych oczami obecnych graczy. Bardzo ciekawy jestem jakby to wyszło smile_prosty.gif

Czyli powrót ,,świnki" oczko2.GIF Pomysł interesujący. Ciekawa by była recenzja NFS: Porshe 2000 pisana przez osobę wychowaną na (dużo) późniejszych odsłonach cyklu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował temat o znanych seriach gier, warto by w piśmie przedstawić historię takich marek, jak serii Warcraft, Gothic, Heroes of Might & Magic, itp.

Tego typu dział mógłby skupiać się na mało znanych ciekawostkach towarzyszących powstawaniu poszczególnych serii. Może jakieś wywiady z twórcami z dawnych lat pracującymi przy początkach tychże dawnych serii gier ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniał mi się pomysł na ciekawy tekst - może byśćie opisali w formie pamiętnika przez każdego rekadkora CDA, co się dzieje podczas deadline? Jestem bardzo ciekawy, co wtedy przeżywacie podczas tego "ciekawego dnia".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co powiecie na to, aby jeszcze raz ocenić całą 7. generację knsol? Wiem że w najnowszym numerze już takie coś było, ale można by opisać jeszcze, kto miał lepsze Exlusive game, którą konsolę, w dniu premiery miało większość redakcji, itp. :) W obecnym numerze były tylko opisane co się zmieniło, a ja proponuję aby zrobić jeszcze krótkie recenzje X360 i PS3, wraz z grami. To moja propozycja. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią przeczytałbym o grach, które wpłynęły na rozwój gier... W 03/2013 powiedzieliście tak o pierwszym Crysis'ie i Far Cray'u, a może by tak zrobić cykl o tych grach? Myślę, że jest to coś co różni się trochę od "Gier wiecznie żywych" i mogłoby się spodobać.

@up Po co męczyć temat? Myślę, że wystarczy ta lista najlepszych gier generacji no i przecież mieliśmy zdania sporej części redakcji co do siódmej generacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firstly: gamewalker jest teraz jako tzw. "okiem Adziora" "okiem Huta" itp. itd.

Secondly: Arturzyn12 ma ciekawy pomysł

Thirdly: Nie mam pomysłów (chociaż może dajcie coś na wzór dawnych tipsów, tylko że z ukrytymi easter eggs i czymś co pomoże graczom)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no chyba jakieś jaja. Ja rozumiem wszystko, ale robienie z CDA gazety w której szukamy swojej drugiej połówki?! Nie każdy gracz i graczka są takimi leniami, że nie chce im się czterech liter, za przeproszeniem, ruszyć! Wyjdźmy na dwór, jaka fajna grafika się zrobiła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...