Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hotcan

Muzyka w filmach

Polecane posty

*jak zwykle miałem problem ze znalezieniem odpowiedniego miejsca dla tego tematu i zgaduję że nadal jest w złym miejscu..*

Witam,

ostatnio zastanawiałem się co trzeba zrobić, żeby wrzucać filmy na YouTube z licencjonowaną muzyką i wciąż mieć możliwość na nich zarabiać.*

*jeśli dobrze rozumiem, YT czasem wrzuca reklamy do naszego filmu tak ot (gdy muzyka jest licencjonowana) i wtedy nie generuje to przychodu?*

Jakiś czas temu wrzuciłem film z właśnie licencjonowaną muzyką i dostałem 130 komunikatów iż nie mogę generować przychodu na tym filmie i zostaną umieszczone na nim reklamy (nie na moją korzyść).

Jakoś zbytnie się tym nie przejąłem i kontynuowałem wrzucanie filmów z licencjonowaną muzyką. Dokładnie 21 filmów później dostałem "strike?" odnośnie używania ww. muzyki i usunięto JEDEN z moich filmów.

Gdzieś czytałem że szanowne YT czasami usuwa dźwięk/muzykę z danego filmu dla konkretnego kraju/-ów.

W mojej głowie w tej chwili roi się od pytań typu:

-Dlaczego inni YouTuberzy z duuużo większą liczbą wyświetleń filmu z muzyką chociażby jakiegoś Biebera nie dostają żanych upomnień, a w ich filmach nie ma reklam? (nie, nie mają wykupionych praw)

-Spora ilość broni się tym, że kupiła muzykę na iTunes/ Amazonie... Czy to tak na prawdę działa? bo szczerze wątpię..

-Widywałem też "Nie posiadam praw autorskich do *tego i tamtego* muzyki." w opisie do filmu. W to też jakoś nie wierzę...

-A niektórzy piszą po prostu pod filmem nazwę utworu, jego wykonawcę i link do piosenki (zazwyczaj na YT). Huh? Tak można?

-Jeśli wolno mi używać muzyki licencjonowanej, jak? / Jeśli nie wolno mi, jakiej mogę używać?

-Utwory wykonawcy na ogół są płatne, ale udostępnia je na swojej stronie za darmo, (coś w rodzaju DONATE.) mogę ich użyć?

Z góry dziękuję za wyczerpującą odpowiedź!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego inni YouTuberzy z duuużo większą liczbą wyświetleń filmu z muzyką chociażby jakiegoś Biebera nie dostają żanych upomnień, a w ich filmach nie ma reklam?

Są dwie możliwości - albo ich jeszcze nie wykryli, albo używają wyłącznie fragmentów utworów.

Spora ilość broni się tym, że kupiła muzykę na iTunes/ Amazonie... Czy to tak na prawdę działa? bo szczerze wątpię..

I dobrze, że wątpisz, bo masz rację! Kupienie płyty/MP3 daje ci jedynie uprawnienia do użytku niekomercjalnego.

Widywałem też "Nie posiadam praw autorskich do *tego i tamtego* muzyki." w opisie do filmu. W to też jakoś nie wierzę...

Kolejne kłamstewko. Skoro nie posiadają praw, to dlaczego używają licencjonowanej muzyki do zarabiania?

A niektórzy piszą po prostu pod filmem nazwę utworu, jego wykonawcę i link do piosenki (zazwyczaj na YT). Huh? Tak można?

3X Nie!

Jeśli wolno mi używać muzyki licencjonowanej, jak? / Jeśli nie wolno mi, jakiej mogę używać?

Możesz używać fragmentów licencjonowanych utworów wyłącznie w celach recenzenckich. Za to jako podkład do filmików polecam używać muzyki na licencji Creative Commons. Po więcej informacji odsyłam TUTAJ.

Utwory wykonawcy na ogół są płatne, ale udostępnia je na swojej stronie za darmo, (coś w rodzaju DONATE.) mogę ich użyć?

Znowu nie. To, że twórcy udostępnili ją za darmo nie zwalnia z licencji!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w ogóle mogę doszukać się czy dany utwór ma prawa utrudniające mi życie?

I powiedzmy że już będę używał tej muzyki z licencją CC, ale którą? CC ma znowu kilka odmian licencji (użyłem zaawansowanego szukania w serwisie Jamendo) :

-Attribution - Share Alike

-Attribution - No Derivatives

-Attribution - Non-Comercial

-Attribution - Non-Comercial - Share Alike

-Attribution - Non-Comercial - No Derivatives

Jeśli już użyję takiej muzyki, muszę wrzucać gdzieś jakieś informacje o użytej muzyce?

Czy mogę używać remixów muzyki licencjonowanej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - nie polecam Jamendo. Ostatnio za bardzo poszli w kierunku sprzedawania płatnych licencji na te "darmowe" utwory. Zamiast tego skorzystaj z http://freemusicarchive.org/

TUTAJ dowiesz się co oznaczają odpowiednie licencje CC. Następnie możesz użyć TEJ wyszukiwarki, aby odnaleźć utwór spełniający twoje potrzeby (do wyszukiwania wymagane jest darmowe konto w serwisie).

Jeśli już użyję takiej muzyki, muszę wrzucać gdzieś jakieś informacje o użytej muzyce?

Byłoby to bardzo wskazane. Najlepiej w opisie i w samym filmiku gdzieś pod koniec. Niektórzy autorzy też wymagają takiego zabiegu, co będziesz miał stosownie opisane w danej licencji, którą w przypadku FMA znajdziesz na karcie danego utworu po prawej stronie.

Czy mogę używać remixów muzyki licencjonowanej?

To dosyć trudne pytanie, ale raczej nie jest to wskazane. Nawet jeśli autor remiksu opublikuje go pod licencją CC, to i tak prawa do oryginalnej piosenki znajdują się w rękach jej autora/wydawcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...