Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

hagen4

Forum IP.B

Polecane posty

Wczoraj ściągnąłem darmową wersję forum IP.B (ten sam skrypt, na którym jest to forum) i nie wiem jak je zainstalować. Po drugie gdzie znajdę jakiś darmowy serwer na którym będę mógł zamieścić moje forum. To wszystko o co chciałem zapytać. Dziękuję za poświęcenie mi czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPB nie ma darmowej wersji. Co za tym idzie, pobranie tego pliku nie było legalne...

Zgodnie z regulaminem, ostrzeżenie.

Z góry osobom chętnym do pomocy przypominam, że nie jest to w tym wypadku najlepszy pomysł (ze względu na nielegalną wersję IPB osoby pytającej).

UWAGA!!!

Do osób, które przeczytały o wystawionym ostrzeżeniu, po czym znalazły stronkę http://www.invisionpower.com/community/board/demo.html i mają wątpliwości co do ostrzeżenia.

Ta strona NIE pozwala na pobranie testowej wersji IPB. Tam podaje się mail, na który dostaje się login, hasło oraz link do 8-godzinnego forum, które stoi na serwerze właścicieli skryptu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry mówię, że pomagać nie chcę, ale przy okazji tematu pytam:

-Można wiedzieć ile kosztuje wykupienie IP.B. ?

-Podobno trzeba płacić abonament ? To prawda ? Jeśli tak, sądzę że to przesada... przecież to tylko forum, a nie TV czy coś tego pokroju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ładnie opisane: http://www.invisionpower.com/community/board/purchase.html.

W skrócie: 150$ za licencję na skrypt, jeden sktypt pół roku supportu / upgrade'ów itd. Po upływie tych 6 miesięcy można dalej korzystać ze skryptu, ale już bez supportu i dodatków. Odświeżenie licencji to 25$. Jest jeszcze wersja za 300$.

Z tego co widzę na stronie, jest tam jeszcze parę innych opcjonalnych rzeczy do kupienia - o abonamencie nie zauważyłem wzmianki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że skrypt IP.B kosztuje 150 "zielonych", postanowiłem rozpocząć moją przygodę z darmowym "Simple Machines Forum". Ściągnąłem go ze strony producenta, następnie rozpakowałem i... nie wiem co zrobić dalej. Domyślam sie, iż na serwerze, który nie obsługuje FTP muszę skopiować zawartość pliku install.php, lecz czy aby na pewno? Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz konta na serwerze z obsługą PHP i MySQL. Pliki na konto ładujesz przez FTP.

Do każdego skryptu jest zawsze dokumentacja, tak jest i tym razem. Tu masz link do dokumentacji, otwarty akurat na rozdziale "instalacja": http://docs.simplemachines.org/index.php?b....0;sort=subject.

Darmowych miejsc, gdzie możesz postawić forum jest pełno - na google znajdziesz bez problemu.

Możesz też postawić serwer www (apache), dodać php i mysql, lub skorzystać z całego gotowego pakietu typu krasnal (choć nie polecam, bo jest oparty o starsze wersje softu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrobiłem to, lecz z moim netem (mobilny z orange) jest problem podczas przesyłania folderów, a korzystam z wersji trial "total commander", ponieważ zrywa połączenie, ale zrobię to u znajomych i wszystko będzie w porządku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...