Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Obi343

Freezy po instalacji świeżego systemu

Polecane posty

Po instalacji świeżego systemu 4 dni temu zaczęły mnie męczyć freezy, których nigdy wcześniej nie było. Pojawiają się one losowo (choć głównie w czasie ładowania się League of Legends) i jedynym sposobem na ,,rozruszanie'' komputera jest hard reset. Temperatury w idlu to ~50*C, w stresie do 75*C. Test memtestem przez 8h nie wykazał żadnego błędu. PSU to Enermax Pro82+ 525W, więc jego raczej wykluczam. Przeinstalowałem sterowniki do karty graficznej - bez skutku, to samo ze sterownikami mostka północnego. Event manager pokazuje critical kernel error. Wtyczki sprawdzone, wszystko w środku jest wyczyszczone. SMART nie daje powodów do niepokoju. W moim odczuciu jest to raczej problem systemowy, gdyż przez 8 miesięcy na starej instalacji nie było takich problemów. Ma ktoś może jakiś pomysł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełączyłem na inny port SATA przy wymianie kabla. Sprawa z innym dyskiem jest o tyle trudna, że musiałbym na nim instalować od nowa system. Dodam tylko, że pojawiło się to zaraz po świeżej instalacji, wcześniej jak nadmieniłem, nie było żadnych problemów tego typu - skąd więc obstawianie HDD?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem pastę pod chłodzeniem procesora, wyciągnęłem niepotrzebny napęd (IDE), przełożyłem kości ram (do drugich slotów, zamieniłem je też miejscami) oraz przełączyłem SATA na inny slot - jak na razie nie doświadczyłem żadnego freeza, ale przez ilość operacji, które wykonałem nie mogę wskazać bezpośredniego sprawcy. Także w tym momencie - EOT.

EDIT: Jednak problem pojawił się znów po dłuższym czasie. Co ciekawe - zaobserwowałem, że za dnia problem występuje, jednak w nocy freezy nie mają miejsca.

EDIT2: Minidump wykazuje prawdopodobnie błąd procesora, tj. CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT_4_PROC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...