Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Felessan

Rozwiązany: Komputer nie włącza się po założeniu nowych kości RAM

Polecane posty

Ostatnio postanowiłem wymienić moje stare DDR2 na DDR3. Zamówiłem model Goodram DDR3 4GB 1333Mhz CL9. Po założeniu okazało się, że komputer nie startuje - procesor, grafika i reszta rusza, jednak system nie. Włączył się bez żadnych problemów dopiero po założeniu z powrotem DDR2. Od tamtej pory próbowałem chyba wszystkiego, aktualizacji/resetu BIOSu, zmiany zworek na położenie 2-3 (takie zalecenie jest w BIOSie dla 1333Mhz), przeszukałem czeluście gugla i internetu - bez skutku, znalazłem jedynie ludzi z podobnym, nierozwiązanym problemem. Zanim zdecyduję się zwrócić RAM (podejrzewam, że ostatecznie kości mogą nie być kompatybilne z płytą główną) postanowiłem jeszcze zajrzeć tutaj, może ktoś zna rozwiązanie.

Konfiguracja kompa:

Win 7

Core 2 Duo E8400

ATI Radeon HD 4800

Seagate Barracuda 500GB

ASRock G41C-GS

Zasilacz - jakiś Chieftec 500W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, tylko że na innej płycie głównej(miałem ASUS P5KC, E8400, 4890). Miałem 4GB ram(za 50zł, aby odpalić Win 7) ale w domu leżaly HyperX 2x2GB ale niestety po ich wlozeniu komputer nie odpalal. Na starych 4GB było wszystko ok.

Sprawdziles czy ta kosc RAM jest obslugiwana przez plyte glowna?

http://www.asrock.com/mb/memory/G41C-GS.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem, jednak Goodram z tego co się orientuję to polski producent i raczej go tam nie znajdę. Niestety dowiedziałem się o czymś takim jak kompatybilność kości RAM z płytą główną dopiero kiedy pojawił się ten problem. Wcześniej przez myśl by mi nie przeszło, że coś takiego istnieje. Tym bardziej nie spodziewałem się problemów, bo jedna z DDR2 to też Goodram.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzi mi jeszczde do głowy zamiana kości slotami o ile nie próbowałeś.

Zakładam że nie masz żadnych popiskiwań BIOSU dotyczących RAM...

Przejrzałbym jeszcze opcje w BIOSie, szczególnie zwiazane z taktowaniem RAM i CPU....

Na deser próba startu systemu w trybie awaryjnym... najlepiej z dysku instalacyjnego.

Więcej pomysłow na chwilę obecną nie mam :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...