Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

garou

kolorowe pasy na ekranie łącznie z zawieszeniem systemu-karta graficzna czy RAM do wymiany?

Polecane posty

Witam! Wczoraj po kilku h słuchania internetowego radia naszła mnie ochota na grę. Po jej uruchomieniu (5-10 minut) na ekranie pojawiły się różowe paski. Restart systemu, ponowne uruchomienie gry i identyczna sytuacja. Wyłączyłem system. Dziś nie mogę nawet się zalogować do windowsa gdyż od razu pojawiają się na ekranie pasy, prostokąty i obraz snieży. Temperatura karty graficznej w spoczynku wynosi 45-50 stopni C. Kilka tygodni wcześniej grałem w gry typu armaII czy LA Noire, ale nic złego się nie działo. Wczoraj wróciłem z urlopu i taki problem. Czy to wina karty graficznej czy może RAM padł? Karta kupiona 2 lata temu, RAM duzo starsze. Moja specyfikacja: karta graficzna geforce 9800gt z wymienionym od razu chłodzeniem na wiatrak accelero R2 pro firmy arctic cooling, RAM 2 GB firmy good ram , płyta główna Asus p5qpl-am i zasilacz fortron fsp 400-60 mdn

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na uszkodzoną kartę (najpewniej RAM lub zimnne luty), ale pewności nie ma.

Na początek sprawdź, czy karta oraz pamięci są dobrze włożone. Najlepiej jest je wyjąć, sprawdzić styki i włożyć ponownie. Płyta główna również może tu coś mieszać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku, gdy winne są zimne luty, można spróbować naprawić kartę poprzez jej podgrzanie. W normalnych warunkach używa się do tego celu specjalnych narzędzi i podgrzewa kartę punktowo, ale czasem i piekarnik może coś pomóc. Problem jest taki, że jeśli się przesadzi, to można trwale zniszczyć kartę, a i sama metoda przeważnie pomaga na góra parę miesięcy (o ile w ogóle). Niestety niektóre serwisy również stosują tą metodę i nie informują o tym osoby, która zleciła naprawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...