Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

adimoon9

Problem z prędkością internetu

Polecane posty

Witam, od jakiegoś czasu mam nowego dostawcę internetu. Niestety na moim laptopie nie działa jak powinien - przy graniu w gry MMO ping skacze od kilkudziesięciu do 999, filmy na YT ładują przez chwilę się b. szybko, a później przez moment b. powoli, a np. przy pobieraniu czegoś na Steamie prędkość skacze od kilku KB do kilku MB. Nie wiem co może być tego powodem, na innym komputerze prędkość jest normalna i w niczym nie przeszkadza. Mam kartę sieciową Intel Centrino Wireless-n 130, 802,11 b/g/n. Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@phobos - jak dobry dostawca internetu to i ping dobry nie ważne czy radiówka czy kabel :)

@adimoon - Daj więcej info - jaki internet (stacjonarny, radiowy, mobilny), nazwa dostawcy, jakie masz urządzenia (modemy, routery i ich modele), jak masz to podłączone.

Spinguj bramę domyślną z parametrem -t, następnie jakąś stronę www i daj screena tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kafarek15

Mam internet od UPC. Ciągnę go przez WiFi z routera.

Nie wiem o co ci chodzi z tym: "Spinguj bramę domyślną z parametrem -t, następnie jakąś stronę www i daj screena tutaj." Jestem niezbyt zorientowany w takich technicznych sprawach. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer na którym nie ma problemów połączony jest przewodowo? Sam sobie po części odpowiedziałeś co jest przyczyną ;):

Sprawdziłem też jak internet działa przez kabel - wszystko ładnie, test prędkości pokazuje około 30 Mb/s, filmy na YT ładują się płynnie w 1080p. Widocznie musi to być coś z połączeniem bezprzewodowym.

Jaki masz router od UPC i czy możesz się do niego zalogować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...