Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rainmen

Jaki router do internetu radiowego ?

Polecane posty

Cześć,

posiadam internet radiowy - doprowadzony kablem antenowym RP-SMA - potrzebuję teraz 2 urządzeń - jednego AP z WISP, oraz router WIFI.

Przesiedziałem trochę i poszukałem co jest ogólnie polecane i w miarę stabilne - chciałbym was zapytać jednak o pomoc w konkretnym wyborze i rozwiać moje obawy ;)

Sprzęt do połączenia z anteną:

AirLive 5460AP

Tp-Link 543G

Które z urządzeń będzie lepiej działało (chodzi mi o stabilność działania itp... i tak będzie kablem połączone do 2 routera, innego sposobu chyba nie ma). Wiem, że istnieje jeden router G.DUO ale on nie wchodzi w grę - wole 2 oddzielne urządzenia.

Sprzęt do połączenia z w/w routerem (aby wysyłał sygnał w domu jednorodzinnym):

WR1043ND

WDR3600

Oba urządzenia mogę mieć niemal w tej samej cenie - zastanawiam się jednak czy warto brać 5GHz (wdr3600) - to jest dom jednorodzinny i raczej na 2,4GHz nie ma zakłóceń (w pobliżu brak innych sieci). W dodatku WR1043ND z tego co kojarzę ma lepszy zasięg, a na WDR3600 dużo osób narzeka właśnie z zasięgiem - że nawet z bliska jest "lipny". Co zatem polecacie ?

A może jakieś inne urządzenie, ale wydaje mi się że te wspomniane to sensowne rozwiązania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co podałeś jest ok. W domu nie opłaca się stosować 5 GHz. Co do WDR3600 nie wiem gdzie wyczytałeś te bzdury. WDR3600 to praktycznie kontynuacja udanego 1043ND. Problemów z zasięgiem nie będzie. Oczywiście, jeśli ktoś oczekiwał pełny zasięg w 3 piętrowym domu 500 m2 no to może narzekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...