Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Splint3rPL

Komputer bardzo wolno chodzi

Polecane posty

Witam. Mam ostatnio straszne problemy z komputerem. Zacznijmy od początku.

W zeszłym tygodniu mój piecyk zaczął się koszmarnie zacinać. Totalnie nic nie mogłem zrobić i musiałem go brutalnie zrestartować przyciskiem. Już się nie włączył. W trakcie wczytywania systemu wywalało blue screena i komputer uruchamiał się ponownie. Próbowałem z tym trochę walczyć, ale nic nie zdziałałem, więc ostatecznie zdecydowałem się na format.

Wszystko poszło gładko, śmigało jak trzeba i... 3 dni temu coś się znowu spieprzyło. Nie tnie się aż tak jak poprzednio, ale chodzi koszmarnie wolno. Każde odpalenie przeglądarki, włączenie, albo wyłączenie jakiegoś programu powoduje stop-klatkę, a często i komunikat "brak odpowiedzi". Nawet filmiki, czy muzyka się przycinają. Pojawiają się krótkie stop-klatki, a dźwięk wtedy jakby brzęczy (takie sprzeżęnia słychać). Nie wspominam już o montażu wideo, który jest po prostu niemożliwy (a jest to dla mnie bardzo istotna rzecz).

Próbowałem już różnych rzeczy - skanowałem G Data 2014 (z ostatniego CD-A), Malwarebytes Anti-Malware, pousuwałem jakieś niepotrzebne pliki Tune-Up Utilities, zaktualizowałem sterowniki karty graficznej, płyty głównej, karty dźwiękowej, pobrałem nowego flasha, javę, directxa, kodedki wideo - nie mam już pomysłów, a poza tym nie znam się na tym za bardzo.

Ale co najciekawsze - gry działają zupełnie płynnie.

Battlefield 3? Nie ma sprawy.

Mafia II? Spoko.

Przeglądarka internetowa? Muli.

Komputer nie jest zasyfiony, bo jak mówiłem, niedawno stawiałem system na nowo.

Specyfikacja sprzętu w sygnaturce poniżej - błagam pomóżcie, bo już tracę cierpliwość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są błędy CRC - Wymień kabel SATA od dysku. Nie ma pewności czy to jest powodem problemów, ale póki co nic niepokojącego poza tym nie widać(no, może poza błędami zapisu, ale jeżeli wartość tego atrybutu nie będzie rosła to raczej nie ma się czym przejmować, może być o również powiązane z błędami CRC, a więc tak czy siak wymień kabel).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...