Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

UpiornyOrszak

Amd Fx a gry

Polecane posty

Tak Ale nowsza seria. Sam posiadam i nie znalazł byś gry gdzie by się źle sprawdzał .Tyle że ja go używam też do innych celów. (Grafika) (Render)

Ale zaraz się znajdą fani intela i będą ci kazali polowe kompa wymieniać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Fx 6100. Naprawdę procesor daję radę w połączeniu z 8 gb ramu oraz Radeonem 6870 chodzi jak trzeba każda ograna przezemnie gra nawet nie zajęknęła. Przykładowo Bf3 chodzi na wysokich, Metro:Last light również. Oczywiście z procesorem Intela nie ma szans, gdyż to nie ta półka cenowa, ale jeżeli chodzi o cenę do jakokości to naprawdę jest git.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam FXa od premiery, i żadna gra przez te dwa lata nie sprawiała problemów, a zanosi się na to że wraz z pojawieniem się nowych konsol procesory z budową modułową dostaną drugie życie. Jedyny minus to wysokie tdp i potrzeba zaopatrzenia się w porządny cooler.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FX 6300 z płytą wyjdzie ze 100 zł taniej niż i5 z płytą.

Jak kupisz chłodzenie, to wyjdzie tyle samo. Imo, FX 6300 nie jest opłacalnym zakupem, chyba, że kupowałbyś chłodzenie dużo później, to może trochę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie myślałem nad kupnem jakiegoś Fx 8xxx lub intel core i5 4430 cena zestawu ( zasilacz,procesor,ram,płyta główna) to różnica 30 zł dlatego interesuje mnie który procesor jest bardziej przyszłościowy zwłaszcza do gier bo Fx mają po więcej rdzeni i nieco wyższe taktowanie niż chociażby wymieniony przeze mnie i5 4430.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to przyzwoitą płytę można mieć już za ~ 200 zł - http://www.morele.ne...b3-520132/#div4 , więc trochę większa oszczędność będzie.

@ niko - jak do gier to Intel. FX nie do końca ma więcej rdzeni, bo cechuje go budowa modułowa (4 moduły w przypadku np. FX-8320, z czego każdy ma po dwie jednostki do obliczeń stałoprzecinkowych i po 1 do zmiennoprzecinkowych).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...