Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LucasNav

Dell Inspiron 1564 spadek wydajności

Polecane posty

Piszę ten temat ponieważ mam problemy z laptopem. Mianowicie od jakiegoś czasu borykam się ze solidnym spadkiem wydajności. gry w które kiedyś grałem bez problemów teraz ledwo chodzą, a rozgrywka przyprawia o ból zębów. Przykłady? Saints Row The Third - kiedyś na laptopie przeszedłem pół kampanii a teraz zmula mi na edycji postaci! Guild Wars 2 - może nie miałem detali jakoś mega ustawionych, ale na niskich-średnioniskich mogłem bez problemu dobić do 60 lvl a teraz wielka zmuła. Ze zdarzeń które zaszły ostatnio - Bulletstorm który dosłownie 2 tygodnie temu działał płynnie a teraz mam 10fpsów confused_prosty.gif Oprócz gier które kiedyś działały nieźle a teraz nie oczywiście są też gry których minimalne wymagania spełniam, a działają tragicznie - np. Mount & Blade Ogniem i Mieczem które podczas bitew bywa niegrywalne.

Nie mam pojęcia co robić - był format, zmiana Systemu, nowe sterowniki, próbowałem nawet apki RadeonPro, ale to był ślepy strzał. Swego czasu nawet rozkręcałem laptopa żeby go przeczyścić, bo myślałem że może się przegrzewa (a właściwie czułem bo czasem aż parzy łapy), gram na podkładce chłodzącej, nie pomaga nic.

Jeśli macie JAKIEKOLWIEK pomysły co można zrobić z tym kompem żeby mu pomóc, piszcie - każdy pomysł będzie wart rozpatrzenia

Moja konfiguracja:

CPU i5 M430 2.27GHz (niby z turboboostem, ale jakoś nie zaobserwowałem ;/ )

grafika Radeon Mobility HD 5400 Series 1Gb

3Gb RAM

System operacyjny Windows 8 Pro N 64bit

antywirus AVG Free

sprzęt jest 3letni - nie jestem głupi i wiem że cudów nie wycisnę, ale czemu nie działa tak jak działał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Brud, wyschnięcie past termoprzewodzących, niesprawne/uszkodzone chłodzenie... zresztą poczytaj.

2. Jeśli chodzi o koszty czyszczenia i wymiany past - 50, 100 złotych. Niestety, czasami serwisy robią to byle jak i wtedy problem za chwilę powraca (lub nawet w ogóle nie zostaje usunięty)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stówkę przeboleję. Mała cena za oszczędzenie sobie nerwów. Wkurzające kiedy odpalasz grę, grasz a po jakimś czasie ta sama gra zaczyna zdychać (tak jak właśnie miałem dziś z Burnoutem - po południu płynna jazda, a wieczorem pokaz slajdów). Dzięki za odpowiedź

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...