Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ServusTenebris

Rozwiązany: Gry klatkują mimo dobrej specyfikacji komputera.

Polecane posty

Specyfikacja mojego komputera:

Windows 7, Intel Core I5-3350P CPU @ 3.10Ghz, 8 GB Ram, AMD Radeon HD 7700 Series

Problem: Gry takie jak Assassin's Creed 2, Assassin's Creed Brotherhood czy FIFA13 klatkują/lagują. Przycięcie zdarza się dosyć często, jest znośne, jednakże przy takiej specyfikacji komputera myślę, że takie problemy nie powinny występować przy tego typu grach nawet na ustawieniach maksymalnych. Oczywiście zrobiłem format, brak jakichkolwiek wirusów, sterowniki od AMD pobrane do najnowszych, wszystkie zbędne programy wyłączone podczas gry.

W czym może tkwić problem? Jeżeli ktoś zna odpowiedź byłbym bardzo wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na HD 7770. A choć sam nie jestem ekspertem, to na pierwszy rzut oka widać, że masz problemy z przegrzewaniem procesora (temperatura nie powinna nigdy przekraczać 70 stopni). Sprawdź, czy wszystko w porządku z chłodzeniem, kiedy była nakładana pasta?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na HD 7770. A choć sam nie jestem ekspertem, to na pierwszy rzut oka widać, że masz problemy z przegrzewaniem procesora (temperatura nie powinna nigdy przekraczać 70 stopni). Sprawdź, czy wszystko w porządku z chłodzeniem, kiedy była nakładana pasta?

Nie mam zielonego pojęcia, komputer został kupiony 3-4 miesiące temu i od tamtej pory nic nie było z nim robione. Być może tej pasty wgl. nie ma i będę musiał się w nią zaopatrzyć jeżeli ta temperatura może powodować problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni screen z HW był robiony zaraz po włączeniu komputera.

Tutaj zrobiony podczas gry w AC2: http://img443.imageshack.us/img443/2761/8dax.jpg

O wiele zmniejszyłaby się temperatura jeżeli np. zdjąłbym lewą płytę komputera i wyciągnął go na większy 'przewiew'? I czy taka temperatura (80 stopni) szybko go wykończy i powinienem zainwestować w pastę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury stanowczo za wysokie, wskazuje to na błędny montaż chłodzenia i zdjęcie boku obudowy nie jest rozwiązaniem. Na żywotnośc znacząco to raczej nie wpłynie, ale na wydajnośc już pewnie tak i tu bym upatrywał sedna problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć źle zamontowane chłodzenie na procku. Zaopatrz się w pastę przewodząca wyczyść cooler i powierzchnie procka nałóż pastę i powinno być normalnie. Jest wiele poradników jak to robić więc nie będę Ci tu opisywał. W każdym razie 70stopni to za dużo w spoczynku dużo za dużo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...