Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PiT

Nowy router i karta sieciowa bezprzewodowa

Polecane posty

Witajcie,

W swoim domu przenoszę sie do innego pokoju ale nie mogę przenieść ze sobą routera( net śmigał do tej pory przez ethernert) Więc musze kupic sieciowke.Dodatkowo mierząc zasieg swoim galaxy s3 uznałem, że jest po prostu słaby i prędkość jest mocno obnizona więc pomyślałem że nowy router też by sie przydał, niestety kompletnie nie wyznaje sie w tym temacie.

Przechodząc do rzeczy... może zaczne od routera. Moim dostawca jest TP Lub jak kto woli teraz Orange. Deklarowane lacze to 10Mb/s ale mieszkam na wsi wiec infrastruktura pozwala wyciagnać max ok 4.95Mb/s downloadu i 0.56mb/s uploadu. Mój router to oczywiście stary livebox "domek" (sagem livebox F@st 3202 TP) Zależy mi przede wszystkim na jak największej mocy sygnalu i jego pokrycia(mieszkam w 3 poziomowym domu: suteryna parter i poddasze.) Chcialbym żeby sygnał "lapal" spokojnie w calym domu i miła opcja by było zlapac wifi również na dworze ale to tylko opcja. Dobrze też by bylo gdyby router posiadał dobre zabezpieczenia i gyby dalo sie do niego podłączyć drukarkę (Epson stylus sx100) Oprócz stacjonarki posiadam jeszcze w domu 2 laptopy, netbooka, dekoder z nc+(Media Box+) no i oczywiście cala rodzinka ma smarthphony z androidem jeśli miało by to jakieś znaczenie. Co do ceny tak jak mówiłem nie znam sie kompletnie wiec powiedzmy, że niech to bedzie 250zł no chyba ze lepiej będzie dopłacić to możecie zaproponować coś troszkę droższego ale bez przesady.

Co do sieciowki moje mobo to ASUS p5q pro. Na pokladzie mam viste 64 bit home premium. Nie wiem jaki typ karty sieciowej bedzie lepszy bo tak jak mowiem jestem kompletnie zielony. Zależy mi na tym zeby potrafila zlapać mocny i stabilny sygnał. Korzystam z takich usług jak Steam i oglnie dystrybucji cyfrowej więc stabilność i szybkosc połączenia sa dla mnie kluczowe. Na karte moge przeznaczyć 150 zł z takimi samymi założeniami jak przy routerze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 250 zł nie pokryjesz całego domu WiFi. Jeśli już to najlepsze rozwiązanie:

1 główny router, do którego podłączysz kablem 2 Access Pointy i ustawisz po jednym na kondygnacje. Orientacyjnie najtańszy koszt tego wszystkiego to ~350 zł jeśli chodzi o przyzwoity, niedrogi sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli by sie skupić tylko na routerze? Niestety obawiam sie że stworzenie porządnej sieci domowej na razie nie wchodzi w gre.Okazuje sie ze moje początkowe założenia były nieco zbyt ambitne(kwestie mentalno-roddzinno-finansowe jeśli wiesz co mam na myśli tongue_prosty.gif Już o lepszy router muszę toczyć boje.) To jaki router ADSL w kwocie mniej więcej 250 zł najlepiej współpracowałby z tym wszystkim o czym napisałem i zapewniał jak najlepsze pokrycie? (moje nowe lokum jest na tym samym piętrze wiec myślę, że na parterze jakiś dobry markowy router w miarę dobrze to rozprowadzi)

I jeszcze co mógłbyś zaproponować jeśli chodzi o tą kartę sieciową?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do routera. Nikt ci nie zagwarantuje jak dużą część domu obejmie jego zasięg, zależy od użytych materiałów budowlanych itd. Do 250 zł proponuję ASUS'a DSL-N12U. Jeśli zasięg nie będzie ci w nim odpowiadał zawsze możesz dokupić mocniejsze anteny.

Co do kart. Jeśli zależy ci na idealnej jakości połączenia lepiej przebić się kablem. Jeśli koniecznie chcesz WiFi no to ASUS PCE-N53 lub TP-Link TL-WDN4800. Przed zakupem sprawdź czy masz wolny slot na płycie głównej pod kartę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem ten router na necie. Opinie ma jego temat są delikatnie mówiąc podzielone cześć mówi ze jest ok a cześć(wielka)mówi że to bubel. Notorycznie zrywanie połączeń itp. W żaden sposób nie kwestionuje twojej wiedzy i dziękuje za pomoc ale czy na pewno możesz za niego poręczyć? skąd tyle negatywnych opinii? Wymaga jakieś specjalnej konfiguracji? Zły dobór sprzętu czy coś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My bad. Zapewne router, o którym opinie czytałeś jest w starej rewizji. Mi chodzi o ASUS'a DSL-N12U w rewizji B1 (wygląda tak http://www.asus.com/Networking/DSLN12U_B1). Spokojnie mogę za niego ręczyć (mówię oczywiście o nowszej wersji, gdyż starsza miała kilka wad).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...