Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Crax

Windows 7 - edycja obrazu płyty

Polecane posty

Witam was.

Od razu zaznaczam że mam oryginalny Windows 7 Home Premium x64 :)

Przejdę do rzeczy. Otóż stworzyłem obraz płyty na dysku, ze względu na to że chciałbym go nieco odchudzić ze zbędnego syfu. Czytałem że ludzie po edycji programem vLite, otrzymywali obraz płyty ważący 1-1.2GB mniej. Chciałbym się was zapytać:

Czy ktoś się bawił w takie kombinowanie ?

Oraz co wtedy usunąć ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Może podpowiesz mi jeszcze co zrobić: Gdy zainstaluje system mam wolne 17Gb na 35 gigabajtowej partycji. Po miesiącu jest już problem, bo tego miejsca jest około 800mb, a na dodatek komputer po ukazaniu pulpitu musi jeszcze pomyśleć 5 minut żeby był zdolny do pracy. Gdzie to wszystko się podziewa? Prawie niczego nie instaluje na partycji systemowej, dbam o to by było tam jak najwięcej miejsca, ale efekty są żadne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo programów (w tym najwięcej przeglądarki) zapisuje domyślnie na partycji systemowej swoje pliki tymczasowe, których ilość może z czasem mocno się rozrosnąć.

Czyszczenie "ręczne" jest dość żmudne, dlatego polecam np. Ccleaner. Powinien pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Pojawił się kolejny problem (yeah biggrin_prosty.gif). Zainstalowane sterowniki karty graficznej nie działają. Niby w menedżerze urządzeń jest wykryta, ale ni cholery nie działa. Czyżby dość leciwy napęd zrobił mi psikusa i czegoś nie doinstalował ? Czy nowe sterowniki są jakieś wadliwe ? smile_prosty.gif

Grafika:HD7770

Edit: Naprawione, powiedzcie mi jeszcze co usuwać Ccleanerem, bo któregoś razu usunąłem i spierdzieliłem sterowniki do wszystkiego (nie pytajcie, nie wiem jak!).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...