Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TheLukaszop

Aktywacja/Instalacja gry na steam w innym państwie

Polecane posty

Mam ten sam problem, z głupią blokadą regionalną. Byłem w Polsce kupiłem magazyn, gre zarejestrowałem na steam, wróciłem do norwegii i [beeep] nie mogę zainstalować. Nie rozumiem jednej rzeczy gdybym zamawiał cd action z wysyłką za granicę to wtedy mi dajecie inne cd keye? czy też te same z blokadą regionalną na Polonie. Jestem zawiedziony...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że Dead Island ma pełny Region-Lock. Więc nie tylko aktywacja, ale też instalacja i gra w innym regionie niż Polska nie jest możliwa. Jeśli to coś zmienia to aktywowane DI w Polsce nie działa w Niemczech. O ile komputer nie będzie "udawał", że jest w Rzeczpospolitej to nici z gry. puknijsie.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie mam ten sam problem. Teoretycznie, bo Dead Island kupilem na Steam kilka miesiecy temu, a pelniaka chcialem dac kumplowi, ktory tak jak ja mieszka w Irlandii, cobysmy wspolnie mogli sobie pograc w te gre. Wiekszosc wymagajacych Steam pelniakow CDA ma blokade, ktora co prawda wymaga rejestracji z terytorium Polski, ale pozniej nie sprawia problemow gdy pobieramy dany tytul na kompie znajdujacym sie w innym kraju. W przypadku DI zastosowano jednak pelna blokade, ktora uniemozliwia zarejestrowanie i zainstalowanie gry jesli komputer nie znajduje sie w Polsce... :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów - bo to mój pierwszy post.

Właściwie to sytuacja niemożności zagrania w Dead Island była takim triggerem, żeby się zarejestrować na Forum mojego ulubionego czasopisma. Dostałem niedawno kolejny numer CD-Action, który prenumeruję regularnie od lat. Dociera on do mnie do Niemiec z małym opóźnieniem, gdzie tak się złożyło, że mieszkam . Otwieram - zacny pełniak - Steam dawno zainstalowany - napęd łapczywie łyka płytę i ...klops. Niestety niemieccy decydenci zablokowali tę produkcję na swoim terenie (zresztą nie tylko tę jedną - np. Mortal Kombat też jest "be") no i game over. Tak się chciałem tylko wygadać - bo samo CD-Action nic w tej kwestii podejrzewam nie zrobi

i zrobić nie może - gra działa przez Steama - a np. w Niemczech działać jej nie wolno. To tyle właściwie - po prostu trochę przykro, że fani mieszkający za granicą nie mogą w pełni wykorzystać dołączonych gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze nie jestem jedynym poszkodowanym. Ja tak samo aktywowalem gre w polsce na wakacjach a potem powrot do domu za granice, w moim przypadku do francji. Odpalam kompa, Dead Island instaluj i tu blokada regionalna. Troche to dziwne poniewaz mam kilka innych gier z cd action ktore dzialaja za granica oprocz dead island... snif.. Mam nadzieje ze cd action cos zrobic

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, problem jest niestety bardziej złożony. Np. w Niemczech Dead Island ( jak również Mortal Kombat ) nie został dopuszczony do sprzedaży ze względu na tutejsze prawo ochrony młodocianych przed szkodliwymi czytaj - np. brutalnymi treściami. Brzmi to absurdalnie ale tak jest. No i niestety jak żyjesz w takim państwie to czy Ci się to podoba czy nie podlegasz prawu tego państwa. CD-Action nie jest w stanie oficjalnie nic z tym zrobić. Gra wymaga steama - masz niemieckie czy francuskie IP i koniec. Zawsze możesz nabyć wersję pudełkową na ebayu ....albo wrócić do Polski ....C'est la vie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co CDA moze z tym zrobic? Kupili taka licencje i nie maja osobnych kluczy dla zagranicy. Ale jest pewna nadzieja, licencja moze sie zmienic. Na przyklad Magicka gdy wyszla w CDA miala pelna blokade, w jakis (niedlugi zreszta) czas potem moglem zainstalowac u siebie te gre bez problemu (chociaz dalej wymagala aktywacji w Polsce).

PS. Warto zajrzec tutaj (mieszkajac za granica): http://forum.cdactio...showentry=41056

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...