Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bozol97

Hp nw8440 problem z szybkością

Polecane posty

Witam! Komputer w pewnym momencie zaczął sam wchodzić na 100% zużycia procesora, mulił się straszliwie - czytałem, że może być to spowodowane przez dysk lub wirusy, a że nie chciało mi się bawić w skanowanie i mękę z potencjalnymi niepowodzeniami po prostu włożyłem płytę z windowsem (xp professional) i puściłem pełne formatowanie (nie to szybkie). Po zadziwiająco długiej instalacji i długim uruchamianiu problem jest jeszcze większy. Mianowicie komputer chodzi tak wolno, że wygląda jak pokaz slajdów - jakby nawijały się na siebie obrazki (nie przeskakuje "z klatki do klatki", tylko jedna "klatka" nawijana jest na drugą, powoli pojawia się zaczynając od góry i rozwijając do dołu). Czy jest to problem z dyskiem, czy może z którymś z innych podzespołów? Czy ma ktoś jakiś pomysł? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzało się, ale wymieniłem pasty i odkurzyłem, z temperaturami od tamtego czasu jest lepiej, chociaż dalej wysokie (około 50 stopni), zaraz przeprowadzę benchmark.

HD Tune w zakładce Health z góry na dół ma "ok", benchmark się nie wysypuje, a error scan (szybki) przeszedł bez problemów. Zrobię do końca sterowniki, jak nie pomoże to spróbuję jeszcze z innym dyskiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, chciałem obrazki, takie informacje są niewiele warte (po pierwsze, to że jest od góry do dołu ok, nie świadczy jeszcze o tym, iż tak jest rzeczywiście, a po drugie - po to mi był potrzebny wynik benchmarku, żeby sprawdzić jakie są prędkości transferu i czy ogólnie wykres wygląda dobrze). Natomiast wynik skanowania nie jest mi potrzebny, a już szybkiego w szczególności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer zamula nawet w stanie spoczynku, obciążenie procesora waha się w bezczynności od 5 do 10 %, a przy najprostszej operacji takiej jak otwarcie folderu natychmiast skacze do 100%. Po otwarciu przeglądarki nawet litery wpisywane w pasku adresu pojawiają się z opóźnieniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...