Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bartek459

Komp wyłącza się przy graniu

Polecane posty

Grałem niedawno w najnowsze Call of Juarez, przeszedłem i potem chciałem sobie przejść ostatnią misję jeszcze raz. Pograłem chwilę, komp się wyłączył nagle. Jakiś czas później znowu pograłem bodajże 20-parę minut i się wyłączył. Jakby go włączać od razu po wywaleniu to się wyłączy podczas ładowania systemu, ale jak odczekać parę minut to się normalnie ładuje.

Myślałem, że to może być wina gry, która bardzo obciążyła system - według minimalnych wymagań nie powinna nawet się uruchomić, a chodzi płynie na wysokich ustawieniach graficznych. No i przecież przeszedłem ją i tak wcześniej nie było. Dzisiaj grałem z kolei w stare Mirror's Edge i jest to samo.

Dzieje się tak tylko przy graniu. Jak oglądam film czy jest internet włączony to może tak lecieć cały czas i nic się nie stanie.

Stawiam, że chodzi o zasilacz, który z tego co pamiętam zalicza się do zasilaczy z czarnej listy i widziałem podany przez jakiegoś forumowicza (dawno temu) filmik jak te tandety się spalają. Jest to Modecom Feel 500 Active PFC.

Mam rację, że to zasilacz? Boję się, żeby też nie była to wina płyty głównej.

Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rację, że to zasilacz? Boję się, żeby też nie była to wina płyty głównej.

Zasilacz do dobrych nie należy i nawet jeśli to nie jego wina, to zmienić go na porządny nie zaszkodzi.

Ściągnij program sprawdzający temperaturę podzespołów i uruchom podczas włączonej gry: grę zminimalizuj i włącz programik.

Zaleciłbym odwrotną kolejność - najpierw odpalamy program (np. HWMonitor), potem grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasta nigdy nie była zmieniana... Komp ma równo 6 lat i parę razy był w serwisie: wymieniali płytę główną ze dwa razy i ostatnio w 2010 roku wymieniony był zasilacz, ale w takim razie nie wydaje mi się, żeby w tych przypadkach goście zaglądali do procesora. Także na 99% pasta nie była zmieniana od 6 lat.

A to coś ważnego z tą pastą? Nigdy nie było takiego przypadku, aby komp się przegrzewał i się przez to wyłączał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posmaruj sobie radiator, masz kilka opcji, albo nałożysz ziarnko grochu (nie ziarnko ryżu, ma być odpowiednio duże) i po prostu zamontujesz cooler (w przypadku np. pasty IC Diamond jest to wręcz konieczne - swoją drogą, też polecam). Albo nałożysz dokładnie taką samą ilość na radiator (ewentualnie procesor, nie ma znaczenia) i rozsmarowujesz to plastikową kartą, łopatką czy palcem tak, by warstwa była jak najcieńsza, przy czym żeby pokrywała całą powierzchnię. Oczywiście nie musi być to gładkie, ale w miarę równomierne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to chłodzenie, ale skoro Omas pisał, żeby go najlepiej zamontować to pomyślałem, że będzie lepiej chłodził niż fabryczny. Zakładając oczywiście, że nie podejrzewał mnie o to, że po posmarowaniu nie przykręcę wiatraczka z powrotem.

Czy te pasty dzielą się na dobre i złe czy mogę brać byle jaką? Prosiłbym o szybką odpowiedź to w piątek już bym mógł GRAĆ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzielą się na dobre i złe, raczej nie polecałbym kupować tanich past, bo niektóre stają się klejami termoprzewodzącymi.

Co do chłodzenia - napisałeś to tak, że nic nie rozumiem.

Jeśli smarujesz chłodzenie BOX, to nie musisz zdejmować wentylatora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...