Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wolfix

Neostrada - Internet był i nie ma- ADSL

Polecane posty

Witam, mam ''mały'' problem z neostradą, więc sprawa wygląda tak....

Przed upływem miesiąca od podpisania umowy przyjechał jakiś technik od nich posprawdzał wszystko i było ok włączyli mi neostrade w ciągu godziny od wizyty technika. Zarejestrowalem internet i wszystko działało mogłem korzystać z internetu (zdarzały się chwilowe zaniki połączenia). Następnego dnia do południa internet również działał nie było nawet zaników połączenia, lecz po południu internetu już nie było. Przy każdej dalszej próbie połączenia się z netem to samo ''Brak połączenia z ADSL'' czy jakoś tak już serio, nwm co mam robić oni twierdzą, że to wina burz, która w tamtym czasie szalały sobie, ale bez przesady to było parę dni temu a neta dalej nie ma. Przy następnej próbie uzyskania pomocy na infolinii po prostu rozłączali się... ręce opadają. Moja oferta internetu to ''Wyjątkowa moc internetu'' (opcja do 20 mb/sek) a modem to: Sagemcom F@st 2704. Mam do tego inny (dłuższy) dokupiony oddzielnie przewód telefoniczny gdzieś na innym forum, czytalem, że komuś po podłączeniu tego kabelka dołączanego do modemu internet działał, ale u mnie niestety nawet i na tym kabelku nie działa. Do tego w całej okolicy jest internet nie ma go jedynie u mnie. Z góry dziękuje za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystko masz podłączone jak w instrukcji? Jeżeli tak, to pozostaje Ci maltretować biuro obsługi. Ja kiedyś nie miałem internetu przez tydzień (wszyscy na około mieli), a zgłaszałem usterkę codziennie. Przy każdym kolejnym telefonie, okazywało się, że nie ma mojego poprzedniego zgłoszenia, paranoja. W moim przypadku problemem był kabel, który dochodził do domu i wymagało to przyjazdu technika, u ciebie również może tak być. Niestety, ale taka jest obsługa Orange. Ja cieszę się bardzo, że mogłem zamówić usługę u prywatnego dostawcy. Internet jest dostarczany drogą radiową, a działa dużo lepiej niż Neostrada, stabilne pingi, brak problemów z YouTube, stała prędkość, zero limitów. Podsumowując, bo się trochę rozpisałem, sprawdź poprawność instalacji i ew. dzwoń do biura obsługi dopóki nie zarejestrują problemu, obowiązkowo poproś też o numer zgłoszenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolfix, jeżeli druga dioda na routerze miga, sprawdź podłączenie zestawu. Następnie skontaktuj się z infolinią, zgłaszając problem z brakiem synchronizacji. Jeżeli faktycznie ma to związek z pogodą, doradca powinien określić termin usunięcia uszkodzenia masowego. W każdym innym przypadku powinno zostać wprowadzone zgłoszenie bądź reset portu rozwiąże problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem tak samo ale w Netii kiedy kabel telefoniczny jest za wazki to polaczenie internetowe i telefoniczne moga sie neutralizowac. Kiedy ktos do mnie dzwoni (na stacjonarny) to internet sie rozlacza sad_prosty.gif

Jeśli kabel masz za wąski to daj mu jeść, niech przytyje :)

A jeśli rozłącza ci neta podczas rozmów telefonicznych to daj filtr połączeń na kablu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...