Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Akron

Dysk zapełniony przez niewiadomoco

Polecane posty

Witam,

Mam problem z dyskiem. Posiadam 3 partycje: C (systemowa), D oraz E. Dysk C ma 40 gb miejsca, a zajęte jest 33 gb. Problem w tym, że klikając na każdy (ukryte również) folder w tej partycji (program files, użytkownicy itd) wyliczyłem o dobre 15 gb mniej. Rzecz tak samo ma się w partycji E. Tam posiadam tylko 2 foldery (1 systemowy a 1 program files) W program files nie mam nic, a systemowy zajmuje 4mb. Mimo to wolne mam tylko 36,6 z 45,5 gb. Robiłem Ccleanerem, usuwałem punkty przywracania systemu, defragmentowałem, skanowałem antywirusem. Bez skutku oczywiście. Wie ktoś może jak to naprawić i zwolnić miejsce? Pozdrawiam.

edit: prosiłbym możliwie bez opcji "formatuj".. chyba że naprawdę nic innego nie można zrobić.

edit2: skanowałem avastem, jesli nie jest on jakis super skuteczny to moge przeskanowac innym.

EDIT3: przeskanowałem jeszcze jednym antywirem (tym najlepszym z numeru 5/10) i też nic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S-1-5-21-790525478-1979792683-839522115-1003

taki plik jest w folderze RECYCLER. czy jest to folder odpowiadający za kosz? mogę ten plik usunąć>?

w C:/Windows jest folder Installer. Czy to oznacza że jest to tylko instalka windowsa? (mam oryginalnego jak coś..) i czy mogę ten folder usunąc?

Duży jest także plik AppData w folderze Users:<nazwa mojego kompa> czy to tez jest bezpieczne żeby go usunąć?

no i systemowe pagefile i hiberfil oba .sys więc hcyba nie moge ich pousuwac ale nie da się ich jakoś zmniejszyć? smile_prosty.gif

i jeszcze jedno: te foldery recycler i system volume information są dla mnie niewidoczne nawet kiedy odznaczę "ukryj foldery chronione" w panelu sterowania.. jak się za nie zabrać w razie ewentualnego usuwania? pozdrawiam i dziękuję smile_prosty.gif

edit: kliknięcie na dysk E (ten, w którym nic nie ma, a okazało się że jest tam 3247782356 pkt przywracania systemu w folderze _restore) i opcję oczyszczania dysku i usunięcie punktów przywracania systemu nadal nic się nie usuwa :/ czy to w takim razie można usuwać, tak samo jak RECYCLER będący na każdym dysku i zajmujący ~5 giga?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeskanuj komputer programem Malwarebytes' Anti Malware.

Ogranicz też wielkość Kosza w jego opcjach.

Co do Recyclera - z tego co wiem, możesz go usunąć. Windows powinien go przywrócić po restarcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, recycler zwolnił 4 gb na dysku C:) Wirusów nie wykryto. A co z System Volume Information i folderze _restore <i tam jakieś cyferki dalej)? Czy usunąć zawartość tego _restore? Bo niby wszystkie pkt przywracania systemu mam usunięte, a tam dalej są jakieś pliki smile_prosty.gif

edit: pomijając to, że i tak musiałem się natrudzić żeby do tego folderu w ogóle wejść :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...