Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

raven4444

Crashe, freezy i inne cuda

Polecane posty

Krótka piłka od wczoraj mam mase crashy w grach, nie ważne czy to dota czy gw2. Obraz się freezuje i pokazują się artefakty, niestety trzeba wykonać hard resecik. Zreinstallowałem sterowniki i było oki. Dziś działało 3h i problem powrócił, ba nawet po resecie system sie uruchomił w 800x600 i z artefaktami. Po koleinym resecie zawiesił się w firefoxie. Wrzucam zdjęcia.

http://i.imgur.com/Rt4Mcqf.jpg

http://i.imgur.com/BeekWtJ.jpg

Odpalałem furmarka i w czasie jego działania nic się nie działo, w benchmarku Bioshocka infinite monitor przeszedł w tryb oszczędzania energii i musiałem reserować kompa.

Sprzęt to GF 9800GTX+, C2D E7400 2.8GHz, mobo asus p5qle i zasiłka cheftec 500W.

Więc tak karta umiera czy coś innego?

Jak umiera to dobrym zamiennikiem będzie GTX650?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj nie chce mi się ani iśc z nią do hot aira a tym bardziej do piekarnika biggrin_prosty.gif

Chciałbym aby wymiana była najmniej problematyczna bo mam problem z pobraniem Win8 (z dreamsparka oczywiście) więc musi się obejść bez reinstalla. A i też zasiłka uciągnie toto bez probemu chyba co nie?

Patrze na tego Radka 7790 i tego GTX 650 TI i nie wiem co będzie mniej problematyczne. Zawsze wolałem zielonych bo jakoś mniej problematyczni są a i też wiem że GW2 ma problemy z AMD kartami.

Zasilacz dokładnie to GPS-500AB-A

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do piekarnika zawsze możesz włożyć, no ale OK, 8400 GS odżył na 4 miesiące, tak więc jeszcze byś się pobawił może.

Cóż, powiem tyle, że GTX 650 Ti jest mniej wydajny od 7790, ale Twój wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrze na tego Radka 7790 i tego GTX 650 TI i nie wiem co będzie mniej problematyczne. Zawsze wolałem zielonych bo jakoś mniej problematyczni są a i też wiem że GW2 ma problemy z AMD kartami.

Sterowniki od "Zielonych" mocno obciążają procesor, więc GTX'y nie są zalecane do dwóch rdzeni. Radeon będzie dużo lepszym wyborem, lecz to twój wybór i twoje pieniądze. Co do GW2. Z tego co wiem sprawa zmieniła się po nowych sterownikach - dokładnie 13.4.

Bierz HD7790. Będzie idealny do twojego proca, którego też mógłbyś podkręcić.

EDIT: Zasilacz da radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra karta zamówiona, miałem możliwośc dość tanio dorwać nówkę Asusa GTX650 TI z możliwością wymiany jak coś na AMD7790.

A tak w ogóle z tym narzutem na CPU przy GTXach to historia jest już. W obecnej chwili AMD ma z tym większy problem niż NV. Trochę neta przeorałem i wyszło że zieloni po tym płaczu zabrali się do roboty i poprawili to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...