Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TheGhost9919

Rozwiązany: Prędkość łącza, a prędkość ściągania

Polecane posty

Tak jak w temacie - nigdy do końca nie wiedziałem, jak ma się jedno do drugiego, wygooglałem, że prędkość internetu dzielimy przez 8 i mamy rzeczywistą prędkość ściągania, to prawda?

I druga sprawa, teoretycznie mam szybkość 1MB (swoją drogą w przypadku internetu to są megabajty, czy megabity?), więc ściąganie z prędkością ~128Kb się zgadza, ale jak wchodze w właściwości łącza to pokazuje mi się to co widać w załączniku (dla internetu przewodowego - kabel od routera - i dla bezprzewodowego). Jak to się ma do rzeczywistości?

W chwili obecnej nie działa, ale chodzi o wyświetlające się wartości, więc to bez znaczenia.

Internet z Netii

post-435493-0-84673600-1375568604_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda, prędkość internetu jest podawana w bitach a prędkość ściągania w bajtach. Prawidłowy zapis dla ciebie - 1Mb/s, 128KB/s (zwróć uwagę na duże i małe litery).

We właściwościach połączenia masz napisaną maksymalną prędkość jaką możesz osiągnąć na linii komputer-router nie zaś prędkość internetu. Jakbyś do swojego routera podłączył jeszcze jeden komputer kablem i zrobił sieć domową, to transfer plików między twoimi dwoma komputerami wyniósłby 100 Mb/s.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...