Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

VeNoM24

Rozwiązany: Wysoka temperatura...

Polecane posty

Siemka

To znowu ja ponarzekam mam problem skanowałem kompa reinstallowałem wszystko nic nowego nie dodawałem nagle z dnia na dzień komputer mi się wyłaczył podczas grania w Warframe :/ ... potem przypomniało mi się, że mam bezpieczną temp włączoną czyli 70*C dla procka... co może być wadliwe ? Jak dotykałem radiatora to był chłodny w miarę, ale na pewno nie miał tylu stopni -.- .... przecież parzyłoby... temp sprawdzałem paroma programami zawsze jedno ma te od 60 do 120 stopni !?

Załączam zrzut z programu HWMonitor

Jeszcze drugie pytanie czy napięcie jest w normach ?

post-97306-0-26362900-1375355184_thumb.p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W biosie

Po starcie (przerwa godzinna)

około 30 system i procesor

Po zadyszce

38-46 ...

SpeedFan tak samo pokazuje temp sprawdzałem dla pewności pięcioma programami stary smile_prosty.gif

EDIT@

Czy pasta może wytracić wartości swoje i przestać odprowadzać temp ?

Czy też może czujnik jest walnięty confused_prosty.gif ?

Jak dotykam radiatorka to jest w miarę chłodny tak jak pisałem ... to nie wiem spytam brata czy ma pastę jeszcze, a jak nie to powiem mu żeby zakupił wink_prosty.gif

EDIT2@

Co to jest ten TMPIN1 ? Bo procek to nie jest any hdd... to co ?

To jest jakiś FCH, ale co to jest bo dalej nie mam, a nigdzie nic nie jest napisane ... :/

@REF

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz płytę główną? Możliwe, że to temperatura mostka północnego. Poza tym zrób poprawny pomiar, bo to co dotychczas pokazałeś jest mało warte. Odpal HwMonitor, pograj w coś 15-20min i zrób screen temperatur(tym razem powiększ okno programu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

feleron

W tym problem, że jak gram w niektóre gry np Warframe to się wyłącza ... nie wiem dlaczego chociaż pewnie przez zablokowaną temp w biosie na 70 Stopni tak jak pisałem.

Płyta to jest

GIGABYTE GA-A75M-S2V

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-a75m-s2vrev_10

Postaram się pograć w League Of Legends bo wtedy się jeszcze nie wyłącza i dam znać po rundzie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie wiem. Wcale nie ma pewności, że te temperatury są poprawne, bo często się zdarza, że te odczyty są niedorzecznie wysokie. Na dodatek znalazłem na necie podobne tematy z taką samą płytą główną jak Twoja więc możliwe, że to po prostu bzdurny odczyt. Podaj jeszcze jaki masz zasilacz.

Poza tym sprawdź "na dotyk" czy ten radiator jest aż tak gorący.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to takie sprawdzanie jest mało miarodajne. Te radiatory się mocno nagrzewają i wcale nie musi to świadczyć o jakiejś ekstremalnie wysokiej temperaturze(u mnie też jest on bardzo gorący, a HwMonitor wskazuje 53stopnie). Poza tym spójrz tutaj: http://forum.dobreprogramy.pl/wysoka-temp-tmpin1-t498564.html

http://forums.extremeoverclocking.com/showpost.php?p=4031736&postcount=8

http://www.computerforums.org/forums/hardware/gigabyte-a75m-s2v-tmpin1-very-high-whats-up-214136.html

http://forum.benchmark.pl/topic/50114-zawieszanie-sie-komputera/

Wszytko to dotyczy Twojej płyty głównej i wszędzie TMPIN1 wskazuje wysokie wartości więc jestem niemal pewny, że jest to po prostu zawyżony odczyt(no, chyba że to jakaś wada fabryczna czy coś w co jednak wątpię).

Nadal jednak nie wiadomo co powoduje resety komputera...Możliwe, że jest to zasilacz, dlatego podaj jego model markę i moc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SpeedFan tak samo pokazuje temp sprawdzałem dla pewności pięcioma programami stary
Nie o to chodziło, że Ty sprawdzałeś (bo to wiedziałem), ale ja chciałem coś sprawdzić i porównać. =] Mniejsza jednak z tym, bo już feleron tę sprawę wyjaśnił.

Zrób Power Supply Test w programie OCCT (minimum 20 minut), zobaczymy, czy tu też coś się stanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey okey ciekawe jest to, że zaraz po starcie teraz z rana on się już grzeje bardzo ... confused_prosty.gif

przeczytałem co feleron dopisał u w sumie nic nie wynika z tego, a dwa tematy już wcześniej znalazłem confused_prosty.gif, ale ciekawostką jest to dlaczego mam tylko rok informatykę i w nie zręcznie się czuję teraz, a kompa nie mogę się zbyć na parę dni bo bd miał opóźnienia w tworzeniu modeli confused_prosty.gif

Edit

Dodałem w zipie te zrzuty po 23 minutach testu dosyć się podgrzał z tego co widzę, ale czekam na opinie

2013-08-02.zip

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zresetował Ci się tylko raz, to czemu się martwisz?

Tylko raz Ci się to zdarzyło?

Mi raz, ale jak mnie dzień jeden nie było to brat mi dopiero po dwóch dniach powiedział, że też tak miał czyli ogółem z 5-10 razy ... mi raz mu trzy pod rząd podczas gry ... zdarza się tak tylko podczas gry w Warframe ... tak jakoś po 30 minutach, nie mam żadnych dobrych informacji z dziennika windowsa -.- po prostu, że nagle przerwano działanie systemu i blalblabla ;d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...