Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Adrianeq

Komputer nie włącza się po dodaniu kości RAM

Polecane posty

Siema!

Postanowiłem ostatnio dokupić do mojego kompa dodatkową pamięć ram, ponieważ moje 3GB momentami nie wystarczało, a jeden slot był wolny. (1GB, 1GB, 1GB, pusty). Wyłączyłem przycisk zasilania na listwie i włożyłem nową kość w pusty slot. Po włączeniu zasilania na listwie i uruchomieniu komputera nie było charakterystycznego piknięcia BIOSu, a na monitorze wyświetlał się napis VGA no signal. Postanowiłem więc wyjąć nową kość RAM i sprawdzić czy wszystko OK. Komputer po włączeniu wydał jeden długi sygnał i trzy krótkie, co wskazuje na uszkodzenie karty graficznej. Myślicie, że będzie ona jeszcze do odratowania? No i co mogłem zrobić nie tak.

Dodam, że nowa kość RAM to 8GB o prędkości 1066 MHz tak, jak pozostałe. Mój zasilacz ma moc 500W. Karta graficzna to GeForce 9800GT 512MB. Jeśli to ma jakieś znaczenie, to myszka po wyłączniu komputera na obudowie i od zasilania wciąż świeciła do momentu odłączenia jej od USB mimo, że normalnie gaśnie po wyłączeniu komputera.

Z góry dzięki za waszą pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam spóbować uruchomić komp z samymi kościami które miałeś do tej pory i wykonać reset biosu (uefi). Co do nowej kości to upewnij się że będzie ona obsługiwana przez płytę (niektóre nie chciały współpracować z kościami 8gb). Jeszcze pozostaje możliwość wypięcia któregoś z kabli zasilających (np. od karty graficznej, a i samą grafę spróbuj dopiąć, może się poluzowała w czasie dokładania kości ramu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset uefi polega na programowym resetowaniu biosu? Jeśi tak, to nie wchodzi to w grę, bo nie jestem w stanie nijak włączyć kompa. A jeśli chodzi o wyciąganie baterii to trzeba tą zapadnię podważyć w stronę tej baterii, czy w przeciwną stronę?

Edit: Ok nieważne, bateria wyciągnięta, mam nadzieję, że to coś da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zresetowałem przez usunięcie baterii, wsadziłem stare kości RAMu i udało się włączyć, ale gdy znowu spróbowałem wsadzić 8GB to wróciłem do punktu wyjścia (niezależnie od RAMu nie da się włączyć komputera). Wiecie może co zrobić, żeby to działało? Czy moja płyta główna (ASUS M5A78L/USB3) jest kompatybilna z 8GB RAM DDR3 1066MHz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ;/ Zwłaszcza, że kupowałem na allegro. Umieszczenie w osobnych kanałach nic nie zmienia. Nie reaguje tak samo, jak w momencie, gdy umieszczałem samą lub w innym układzie z resztą. Udało mi się odpalić kompa na starym RAMie. Nie trzeba może zmienić czegoś w biosie przed wymianą pamięci? Jeśli nie, to faktycznie będę się chyba musiał skontaktować ze sprzedawcą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...