Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nnoorrdd

Rozwiązany: Wysoka temperatura karty graficznej

Polecane posty

Witam. Mam mały problem z moją kartą graficzną Geforce GT610. Podczas gry w TES Skyrim albo w Dark Souls temperatura mojej karty cały czas wynosi 70 stopni. W TES mam ustawione tekstury na wysokie, a cienie i rozmycie ekranu na minimum. Gra działa płynnie, bez artefaktów i spatków wydajności. Gram w rozdzielczości 1350 x 768. Podczas przeglądania internetu, oglądania filmów mam cały czas 42 stopnie. Może ktoś ma tą kartę, albo wie jakie ona powinna mieć temperatury. I może świruje i jest ok?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzisiaj przy grze w FarCry 3 na średnich ustawieniach z dx9. Miałem stałe 72 stopnie a czasami skakało do 79, ale na parę sekundek tylko. Nie ma różnicy w temperaturze między ustawieniami minimalnymi a średnimi. Od razu po włączeniu gry skacze do 70 stopni. Już sam nie wiem, troszkę się boje, żeby się nic nie przegrzało :[ Wystarczy, że wyłączę grę i spada do 42 stopni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz przeczyścić karte i nałożyć porządną pastę termoprzewodzącą i nowe thermopady na pamięci(jeśli ta karta ma chłodzenie pamięci). Polecam ci Arctic Cooling MX4 lub Zalman STG2, używałem do kompa, to tez użyję do wzmacniacza. Nałóż, wygrzej pastę i ciesz się bo będzie zimniej. Jak chodzi o thermopady to dobre są od AG Thermo Pasty. Do kompa unikaj pasty silikonowej, pogorszy to sprawę, bo silikonowa jest do elektroniki, do komputerów sprawuje się gorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sam nie wiem, troszkę się boje, żeby się nic nie przegrzało :[

Nie musisz się martwić... w linku który Ci podałem stoi że karta może się zagrzać do ponad 100 st. Teraz mamy lato i sprzęt się grzeje - to nic niepokojącego. Jak nie grzebałeś w sterownikach to jest zabezpieczenie. Po przekroczeniu określonej temperatury Ci się komp wyłączy. Przynajmniej powinien :)

Od niczego możesz przedmuchać wnętrze komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale czym Ty się przejmujesz? 80 stopni? W dodatku w takie upały jak są teraz? Zwłaszcza, że karta powinna spokojnie wytrzymać temp i 100 stopni...Ja kiedyś na starym komputerze miałem GeForce 6600 z pasywnym chłodzeniem (bez wentylatora) to rekordowa temperatura jaką zarejestrowałem to było 106 stopni... i co? Karta normalnie działa do dziś...

Dlatego jeśli nic niepokojącego się nie dzieje (np artefakty czy spadek wydajności) to wg mnie absolutnie nie ma się czym przejmować tylko użytkować normalnie bo 70 czy 80 stopni to normalna temperatura pracy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam ostatnie pytanie. Podczas grania mój zasilacz jest bardzo ciepły. i wydmuchuje z tyłu bardzo ciepłe powietrze czy to normalne? Dodam, że podczas upałów góra obudowy jest również bardzo rozgrzana. Nie wiem jaka jest marka zasilacz bo nie mam jak otworzyć obudowy, przez plomby zabezpieczające.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...