Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Fusiox17pl

Komputer wyłącza się podczas grania

Polecane posty

Witam mam problem z moim 2 letnim komputerem. Podczas wczorajszej sesji w Dead Island w co op po półtorej godzinie gry komputer wyłączył się i nie reagował na przycisk power przez około 30 minut. Moment wyłączenia wyglądał tak jak by zabrakło prądu ( oczywiście router głosniki i monitor były włączone). Wcześniej miałem może raz czy dwa taka sytuacje gdy grałem w Darksiders 2 (dłuższa sesja gry 5h? :D). Około tydzień temu komputer wrócił z serwisu, gdyż strasznie buczał, okazało się, że chłodzenie karty graficznej padło i wymienili mi na nowe. W sprawach sprzętowych jestem laik raczej wiem tylko co gdzie jest i tyle :D prosze o jakies rady od czego to może być.

Specyfikacja komputera

Procek: AMD PHENOM II X4 955

Dysk twardy: HDD SEGATE BARACUDA 500GB 7200 ST3500413AS

Mobo: Asus M5A87 AM3+

Obudowa: b21 logic 500W (razem z zasilaczem)

Ram: Kingston DDR3 4GB HYPERX KHX 1600C9AD3B1

Grafa: AMD RADEON HD6770 1GB DDR5 128B ( wymienione chłodzenie w serwisie na Arctic accelero l2 plus)

Os: windows 7 HOME PREMIUM 64 BIT

Nagrywarka : Samsung jakiś

Komputer nigdy nie był poddawany zabiegom OC i nie będzie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to szrot i w zasadzie na tym można by zakończyć temat. Zapewne nie daje rady i po dłuższym graniu wyłącza się z przegrzania czy też z przeciążenia. Dlatego najlepiej byłoby podmienić zasilacz i sprawdzić jak się komputer będzie sprawował. Możemy też sprawdzić temperatury reszty podzespołów. Pobierz program HwMonitor odpal go, następnie pograj w jakąś grę 15-20min i daj screen z odczytem temperatur.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta była czyszczona w serwisie około tydzień temu i miała właśnie wymieniane chłodzenie, bo boxowe nawaliło. Nie jestem pewny czy dostatecznie obciążyłem kompa, wczoraj gdy grałem w pokoju miałem trochę większą temperaturę niż teraz i było dość duszno nie wiem czy to może mieć znaczenie ale napisałem smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej temperaturze karty nie powinno nic się dziać, ale...

1. W tych przypadkach kiedy się działo temperatura mogła być właśnie wyższa.

2. Nigdy nic nie wiadomo, może się przegrzewać w jakimś bardzo wrażliwym miejscu, a tego nie sprawdzisz. Poza tym zawsze trzeba mieć na uwadze to, że pomiary nie są dokładne.

3. Zresztą teraz się nic nie stało, więc patrz punkt pierwszy.

Chyba serwisanci niezbyt się postarali, co z tego, że wymienili chłodzenie, skoro takiej temperatury raczej być nie powinno.

Tak czy siak skombinuj inny zasilacz, bo mimo wszystko dla mnie nadal jest bardzo podejrzany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeśli podejrzewasz zasilacz, kupie w najbliższym czasie jakiś porządny mógłbyś doradzić jakiś dobry do tej konfiguracji tak do 150 zl? W OC tak jak już wyżej wspomniałem, bawić się nie będę. Zasilacz będę kupował raczej w tradycyjny sposób, więc wszelkie linki do aukcji raczej mi się nie przydadzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila uruchomiłem F1 2012 i już w menu gdy chciałem wejść zmienić sterowanie, gra się zawiesiła pojawił się czarny ekran z takimi pionowymi ledwo widocznymi liniami. Może to świadczyć, że karta graficzna pada? (dodam, że w opakowaniu po nowym chłodzeniu jakie założyli na kartę znajduje się 8 takich jakby małych radiatorów, do czego one są i czy w serwisie mogli odwalić fuszerkę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może świadczyć o uszkodzeniu, ale także o przegrzaniu (argumentem za tym jest to, że temperatura, którą podałeś, nie jest taka jaka powinna być zwykle na tejże karcie). Jednakowoż może to po prostu akurat jakiś problem programowy.

BTW, już wspominałem, że myślę, iż serwis się nie popisał...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że wpadnie mi kaska za wakacyjna robotę mogę wydać więcej na zasilacz. Proszę o propozycje. Dobrze gdyby zasilacz był stabilny (często u mnie w domu nie ma prądu, więc aby był w takich przypadkach bezpieczny dla całego komputera). I aby uciągnął konfiguracje z 1 posta (planuje rozszerzyć ram do 8gb i dodać lepsze chłodzenie na procesor, ewentualnie gdy już karta nie będzie wyrabiać z grami wymienię i ją ). Prosiłbym również jeśli ktoś ma większą wiedzę o składaniu komputerów doradził mi jak wymienić taki zasilacz (w tych sprawach jestem laik biggrin_prosty.gif ). Po zakupie zasilacza obczaję czy nadal się wyłącza podczas grania i dam znać.

Zapomniałem podać kwotę = max 250 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...