Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mahcinek

Rozwiązany: Fuszerka przy montażu w Morele.net?

Polecane posty

Mam pytanie,

otóż całkiem niedawno dostałem zmontowany komputer ze sklepu morele.net i się zdziwiłem, bo dwa przednie porty w Zalmanie Z9 plus USB 3.0 (i to właśnie te 3.0!) nie działają.

Po głębszym zbadaniu sytuacji doszedłem do tego, że do przedniego panelu zostały podpięte dwa przedłużacze USB i przeciągnięte (chyba przez otwór na chłodzenie cieczą) do tyłu, chyba po to, aby je tam podpiąć kosztem tylnego panelu.

Mam płytę MSI Z87-G45 i rodzi się pytanie czy nie mogli wpiąć tych portów do płyty, żeby działały bez przedłużania?

Nie posiadam niestety żadnych dodatkowych kabli (morele ogołociło mnie praktycznie ze wszystkiego, z czego się dało, nie dostałem 2 pozostałych kabli Sata dołączonych do Mobo, naklejki z MSI, Mostka Sli i pewnie wielu jeszcze innych rzeczy, o tych wiem, bo oglądałem unboxingi moich części) więc jeżeli tak, to co musiałbym sobie dokupić, żeby te porty podpiąć po ludzku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, cóż ze zdjęciami trochę ciężko, ale tu jest link http://imageshack.us/g/835/ip2f.jpg/

Z racji tego, że tam prawie nic nie widać postanowiłem nagrać filmik, na którym pewnie zobaczycie (chociaż jest też dosyć nieciekawie) więcej jest tutaj

Więcej można zobaczyć za pomocą jakiejś kamery endoskopowej, na żywo lub na zdjęciach po rozmontowaniu prawie całego kompa.

Ale zazwyczaj kable do frontowego panelu są z obudową? Można by było je dokupić? Wydaje mi się. że płyta z tego co wyczytałem to ma możliwość podpięcia chyba z min.2 (chyba 4, albo nawet 6) dodatkowych portów usb 3.0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, o czym tutaj rozmowa. Zalman Z9 Plus właśnie tak ma firmowo rozwiązane przednie porty USB 3.0

Działają one na zasadzie przejściówek z tylnego panelu, a nie jak w innym obudowach podłączane wtyczka 19/20 pin.

Morele w niczym tutaj nie zawiniły, ta obudowa taka jest i tak właśnie w niej się podłącza przednie USB 3.0

Zobaczyłbyś sobie kilka recenzji tej obudowy to byś wiedział zamiast robić wielkie halo na forum ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...