Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xobek

Problem z karta graficzna (?)

Polecane posty

Czesc,

Ostatnio zmodernizowalem swoj sprzet komputerowy. Specyfikacja:

procesor Intel i7 4770k

mobo MSI z87 gd65 gaming

RAM 2x8 GB 1600Mhz CL9 Crucial Ballistix Sport

grafika Palit GTX 770 Jetstream 2GB

zasilacz OCZ ZT 650W

dysk SSD OCZ Vertex 4 128 GB

dysk HDD Seagate 1TB (ST1000DM003)

Problem polega na tym, ze przy graniu czy benchmarkach typu Unigine Heaven bardzo szybko wyskakuje mi blad "Sterownik ekranu NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version xxx.xx przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność". Próbowałem roznych wersji sterownikow (320.18 dostarczonych z karta na plycie, 320.49 i 326.19 beta), ale za kazdym razem pojawia sie ten sam blad. Czasem przy pojawieniu sie bledu wyskakuje na pare sekund czarny ekran i cofa mnie do pulpitu z owym komunikatem, niekiedy sterownik jakby "wylacza sie" i wrzuca mnie spowrotem do gry z ogromny spadkiem FPS. Czasem nawet komputer potrafi się zawiesic i jedyna opcja jest restart. Karta nie byla przeze mnie podkrecana. Wstepnie podkrecalem procesor ale po wykryciu bledu wrocilem do stockowych ustawien (zresetowalem BIOS). Czytalem na ten temat nieco w necie i blad zdaje sie powszechny dla roznych modeli kart Nvidii i roznych wersji sterownikow. Probowalem roznych rozwiazan proponowanych na forach jak dodawanie wpisu TdrDelay w rejestrze, zmiany opcji w panelu sterowania Nvidia, ale bez rezultatu.

Moze ktos spotkal sie z tym bledem i wie jak go rozwiazac? Nie wiem, czy powinienem odeslac karte na reklamacje, z tego co czytalem, problem moze powodowac masa roznych powodow, zarowno sprzetowych jak i programowych. Wydalem na ten sprzet mnostwo kasy i mam nadzieje, ze istnieje jakis prosty sposob na rozwiazanie tego problemu.

Z gory dzieki

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem błąd wystąpił dość szybko, bo po zaledwie paru minutach grania. Screen z HWMonitor + GPU-Z z widoczną chwilą wystąpienia błędu:

jpg1.jpg

Pojawił się czarny ekran i wrzuciło mnie spowrotem do gry z dużym spadkiem FPS.

Ewentualnie moge podeslac log GPU-Z jeśli okazałby się pomocny.

Wcześniej zrobiłem test pamięci programem memtest86+, 2 passy zakończone bez błędu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury nie wyglądają źle. Zrób tak, odinstaluj sterowniki w dodaj/usuń programy, następnie użyj programu Driver Fusion(uruchom, zaznacz NVIDIA w zakładce display i kliknij delete, to samo zrób z physX). Po ponownym uruchomieniu komputera, uruchom menadżer urządzeń znajdź swoją kartę graficzną, kliknij PPM i wybierz odinstaluj. Uruchom ponownie komputer, system powinien wykryć kartę i zainstalować sterownik. Teraz spróbuj na nowo zainstalować sterowniki od producenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem tak, jak napisales, nic to nie dalo. Tak jak pisalem, probowalem wszystkich 3 wersji sterownikow, na kazdej ten sam blad. W logu z Unigine Heaven 5 sec po rozpoczęciu bencharmka wyskakuje komunikat Direct3D11 error: device hung. Już nie wiem co mam robić. Jakies pomysły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem. próbowałem tych samych sposobów i nic nie pomaga. Problem mam już od miesiąca jednak nie zawsze jest tak samo. Dwa dni temu zrobiłem format dysku. Wczoraj korzystałem z komputera cały dzień. Grałem, oglądałem filmy i przeglądałem internet i nie było żadnego problemu. Z rana zrobiłem aktualizację windowsa 7 i problem wrócił :/ Xobek daj znać czy udało ci się rozwiązać problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...