Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Vithar

Program do nagrywania filmów z gier - który wybrać

Polecane posty

Witam. Chciałem coś pokombinować z nagrywaniem filmów z gier, niestety nie wiem jaki program będzie najlepszy do tego celu. Próbowałem z Frapsem, ale lekko denerwujący jest jego limit 30 sekund na filmik (można to rozwiązać tylko taskerem) oraz fakt że powoduje dziwne spadki płynności gry (wahanie między 30-60 fps) oraz tym że jeden filmik 30 sekund ma 5GB co daje nam ok 10 GB/min

Tu miałbym pytanie do bardziej obeznanych użytkowników. Czy znacie jakieś inne dobre programy do nagrywania gier, głównie chodziłoby mi o to, żeby miały jakieś inne limitacje (np 30-dniowy test pełnej wersji zamiast 30 sekund filmiku), oraz nie powodowały aż takich wahań FPSów, dobrym dodatkiem byłaby możliwa nagrywania również i normalnych aplikacji i pulpitu Windows (fraps ma z tym problemy).

Z góry dzięki za porady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program rzeczywiście wydaje się dobry, ale jest jeden szkopuł. Nie chce się odpalić w niektórych grach, np w Warcrafcie 3. Od czego to zależy, czy to specyfika programu czy muszę coś ustawić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też przetestować Bandicama - ma 10 minutowy limit na film + znak wodny (link do strony). Co do FRAPSa, to ten ogromny rozmiar zawdzięcza najlepszemu odwzorowaniu ekranu - wystarczy potem z uzyciem FormatFactory/programu do renderowania filmik przekształcić do żądanego formatu, a wychodzi gdzieś 150-200 MB/10min, czyli 15-20MB/min. FRAPS potrzebuje też dwóch dysków, nie partycji (choć w sumie to chyba wymóg każdego programu do przechwytywania), warto też pobawić się opcjami (jak gra chodzi w 60 FPS, a masz ustawione nagrywanie 30FPS, to będzie klatkować). Odpowiednią opcją nagrywa też pulpit i programy (ale od Win 7).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Ogarnąłem tego Frapsa i Action, Drugi spisuje się świetnie (nagrałem nim ok 5H materiałów z LOLa i jakość jest doskonała, choć to pewnie zasługa tego że gram w 1280x1024 - limit monitora, i nie ma cięć i spadków fps). Co do Frapsa, to w starszych grach (testowany na Warcrafcie 3) nie ma spadkó FPS i nagrywa świetnie (pomijając rozmiar i konieczny tasker, który być może przyczyniał się do spadków). Zgodnie z poradą rzucę jeszcze okiem na tego Bandicama, limit 10 minut jest spoko, tylko ten watermark confused_prosty2.gif.

W każdym razie spróbować nie zaszkodzi, za informacje dziękuje bo uzbroiliście mnie w trochę wiedzy i świetny (szkoda że tylko na miesiąc) program. Temat uważam za rozwiązany, a wam wszystkim dziękuje. Trzymajcie się smile_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...