Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LysyZnadNysy

Problem z rozdzielczością na monitorze Samsung SyncMaster 2343NW

Polecane posty

Witam.

Zainwestowałem ostatnio w nowy komputer i po uruchomieniu pojawił się problem z monitorem, a mianowicie niemożność ustawienia odpowiedniej rozdzielczości. Monitor to Samsung SyncMaster 2343nw, jak w tytule posta, karta graficzna Radeon hd7950. Połączone są kablem d-sub, a przy karcie jest przejściówka z dvi na d-sub.

Konkretniej: Zainstalowałem sterowniki do karty i do monitora, a maksymalna rozdzielczość wynosi 1600x1200. Jest możliwość zmiany na 1920x1080 po wyłączeniu używania rozszerzonych danych identyfikacyjnych (EDID) w catalyst control center, ale wtedy na ekranie pojawiają się lekko widoczne smugi poruszające się z góry na dół i to tylko w grach. Możliwości ustawienia rozdziałki natywnej, czyli 2048x1152, kompletnie brak. Zauważyłem, że w Windowsowych ustawieniach ekranu, w panelu sterowania, jak też w catalyst control center nie rozpoznają mojego monitora (napisane jest Unknown, zamiast nazwy modelu). Dodam, że z poprzednim Radeonem (hd6950) nie uświadczyłem nawet cienia tych problemów. Serdecznie proszę o pomoc bo niedługo się naprawdę wkurzę (delikatnie mówiąc).

Mój system to Windows 7 Home Premium 64bit.

Mam nadzieję, że opis nie był zbyt zagmatwany lub nieprecyzyjny, w razie czego uzupełnię informacje. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...