Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Creat1vny

HxD. Jak używac?

Polecane posty

Gość Creat1vny

Możliwe, że czegoś nie doczytałem, ale z mojego punktu widzenia pod artykuł o HxD wyjaśnia tylko działanie programu.

Nie mam, tak czy siak, zielonego pojęcia jak posługiwac się tym programem. :( Pomocy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co robi program zostało już wyżej powiedziane, więc się nie będę powtarzał. Natomiast istotne jest wyjaśnienie, że nie jest on przeznaczony bezpośrednio do "naprawy" rozdzielczości w grach. Żeby zmienić rozdzielczość trzeba sobie znaleźć informacje dla danej gry, jak to zrobić, tzn jakie wartości w jakich plikach pozmieniać (o ile w ogóle jest to możliwe). Równie dobrze możnaby wykorzystać dowolny inny hex edytor.

Obsługa jest banalna. Otwierasz plik i masz podział na 3 kolumny. Po lewej masz offset, czyli pozycja (numer bajtu) względem początku pliku. Co istotne, jest on w formie szesnastkowej (dlatego zamiast zestawu cyfr 0-9 mamy 0-F). Druga kolumna to zawartość pliku przedstawiona w postaci hexadecymalnej, czyli podane są wartości kolejnych bajtów pliku (bajt = 8 bitów, czyli 256 możliwych wartości. Ponieważ zapis też szesnastkowy, dlatego liczby przyjmują wartości od 00 do FF). W kolumnie po prawej masz te same bajty co w kolumnie lewej, ale w postaci tekstowej. Opcji w menu opisywał nie będę, myślę że są logiczne i dość jasne, przynajmniej te postawowe. Dodam tylko, że pod głównym menu jest drugi pasek, na którym można np. zmienić system liczbowy z szesnastkowego na dziesiętny albo szerokość kolumn z danymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...