Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zombik

Brzęczenie komputera pod obciążeniem

Polecane posty

Okazało się, że mój nowy PC ma pewną usterkę, a mianowicie wydaje głośne dźwięki podczas intensywnego użytku. Wydaje mi się, że odgłos dochodzi z zasilacza, choć może to być również karta graficzna. Zastanawiam się, czy nie jest to "piszczenie cewek", o którym trochę czytałem. Mój zasilacz to SilentiumPC Deus M1 550W, a GPU - GTX 660 TI OC od Asusa. Dźwięk zmienia się dosyć szybko w zależności od obciążenia - przykładowo podczas grania w zmodowanego Skyrima (a więc dość wymagającą grę) jest raczej niski i głośny, a na ekranie ładowania ustaje zupełnie. W np. MSI Kombustor robi się wysoki i bardziej przypomina pisk. Synchronizacja pionowa jest włączona, więc trochę mnie to martwi. Próbowałem nagrać dźwięk, ale nie jest on wtedy słyszalny.

Myślicie, że to przez te nieszczęsne cewki? Słyszałem, że bardzo często coś będzie bzyczeć nawet po wymianie, więc nie wiem, czy warto pisać do Techplanetu i powołać się na niezgodność z umową? Gwarancja raczej nic nie da, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że to dość irytujące (można usłyszeć dźwięk choćby z drugiego końca pokoju), a dzisiaj jeszcze zauważyłem, że nawet samo podłączenie do prądu powoduje dziwne odgłosy w stylu "t-t-t-t-t". To już chyba musi być coś z zasilaczem, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie i raczej nie mam od kogo pożyczyć, ale zrobię jeszcze trochę testów i przysłucham się uważnie, żeby upewnić się co do źródła pisku, ale przynajmniej (po porównaniu z kilkoma filmikami z YouTube) jestem już w zasadzie pewien, że to cewki, tylko pytanie jakie. :/ Na pewno nie będę próbował domowych sposobów naprawiania, napiszę za to do Techplanetu i dowiem się, na czym stoję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...