Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

C_Walk

Rozwiązany: Gigabyte GTX460 1Gb - problem z sterownikami (po naprawie)

Polecane posty

Witam,

Procesor - AMD Phenom II X4 3,0Ghz C3 95W - http://www.cpu-world...45WFGMBOX).html

Karta Graficzna - GTX 460 1GB Gigabyte - ma już 2,5r oku (gwarancja do końca września)

Zasilacz - Chieftec 560W CFT-560-A12S

System Operacyjny - Windows 7 32bit Home Premium

Płyta Główna- MSI-M2N

Pamięć RAM - 4Gb DDR2

Miesiąc temu podczas gry w D3 komputer nagle się zresetował, po ponownym uruchomieniu przeszedł w rozdzielczość 1024x768 (nie było możliwości jej zmiany do tego doszły widoczne na ekranie Logo karty głównej artefakty - poziome paski ,a w windowsie obraz delikatnie za mgłą) - w menadżerze urządzeń przy zakładce karta graficzna widniał wykrzyknik i informacja o zatrzymaniu pracy urządzenia błąd 43. Karta pojechała do serwisu dostałem ją niecały tydzień temu - teraz sedno - ponownie podczas gry (wieczorne sesje po 3 godziny) wyrzuca mnie na pulpit z informacją o zaprzestaniu działania sterownika ekranu oraz odzyskaniu sprawności po tym błędzie, od soboty natomiast doszło resetowanie całego komputera (podczas gry - od Diablo po Unepic czyli mniej wymagające programy - oraz przeglądaniu internetu). Wczoraj do obecnych błędów doszedł niebieski ekran z błędem pliku nvlddmkm.sys (poszperałem wiem że chodzi o sterowniki próbowałem starsze i nic - komputer działa poprawnie tylko w trybie awaryjnym) - po pokazaniu się niebieskiego ekranu komputer się restartuje pokazuje się ekran ładowania windowsa i znów wyrzuca niebieski ekran dumping physical memory i reset - i tak w kółko.

Karta graficzna nie była testowana na innych komputerach - dopiero dzisiaj wieczorem wiozę ją do szwagra aby zobaczyć czy u niego również będzie się tak działo. Zmieniłem również zasilacz na Trust 550W ale poprawy nie było.

Karta graficzna ma temperaturę 37-40st podczas zwykłej pracy przy gamingu wzrasta do 65st.

Teraz takie pytanie czy ta karta (jeśli na innym komputerze również będzie się tak dziać) nadaje się znowu do serwisu i czy jest szansa że tam również będą te problemy występować (abym nie dostał informacji że nic nie znaleźli i trzeba płacic za ekspertyzę).

Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś jak starych sterowników? Ten BSOD z tym plikiem też miałem na nowszych sterownikach, musiałem wrócić do 314.07 a teraz mam 314.22, to są jedynie dobre wersje wersje sterowników, trochu naczytałem się forum nvidii. Od 319.XX w górę sa problemy z gfx460/560.

Jeśli sprawdzałeś na starych czyli 314.07 i starsze a dalej ten problem to obstawiam że grafika. Ale wpierw sprawdzić na innym sprzęcie a potem reklamować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem jeszcze raz system na nowo, wgrałem starsze sterowniki - nic nie pomogło. Na innym komputerze stało się jasne ż karta jedzie na gwarancje - pokaz wszystkich kolorów tęczy + artefakty. Zobaczymy co tym razem w serwisie "podgrzeją".

Dziękuję za Pmoc.

Temat do zamknięcia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...