Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Strko

Geforce GTX 660 Ti - czy karta działa poprawnie?

Polecane posty

Może moje pytania będą głupie, ale proszę o wyrozumiałość biggrin_prosty.gif.

Najpierw podam konfigurację kompa

Płyta główna: Gigabyte GA-P31-S3G

Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600 2,4GHz

Karta graficzna: Asus Geforce GTX 660 Ti Top (zegary: podstawowy - 1059 MHz, Boost - 1137 MHz)

Wiem, że procesor niezbyt pasuje do grafiki, ale niedługo go wymienię biggrin_prosty.gif.

A teraz mój problem. Podczas gry w Assassin's Creed 3 taktowanie GPU prawie cały czas utrzymuje się na poziomie 849 MHz (czasem podwyższa do 1058 MHz). Gra potrafi się lekko poprzycinać (najczęściej w Bostonie), a mimo to karta nie podwyższa swoich parametrów. Natomiast w starszym Batmanie Arkham Asylum taktowanie cały czas wynosiło 1058 MHz i też co jakiś czas lekko się zacinał. Mafia 2 działa płynnie, ale taktowanie często wzrasta aż do 1201 MHz. Według mnie ta karta zachowuje się dziwnie. Powiedzcie mi, czy wszystko jest w porządku.

Mam jeszcze jedno pytanie. W Mafii 2 jak włączę PhysX, to liczba klatek na sekundę spada drastycznie do poziomu 5 - 20. W testach, które znalazłem w internecie, GTX 660 Ti z Intelem i7 960 z włączonym PhysX wyciągał ponad 50 klatek. Czy mój procesor aż tak bardzo spowalnia tą kartę, czy to z kartą jest coś nie tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ze sterownikami, jaka jest ich wersja? Instalowałeś nowe ze strony nvidii, czy z jakiejś płytki znalezionej w opakowaniu? W programie instalacyjnym wybierałeś wersję standardową (która kituje wszystkie śmieci nvidii na dysk) czy użytkową i poodznaczałeś coś?

Ja nauczony doświadczeniami z wiedźminem, odznaczam m.in 3D vision, z którym to były kłopoty.

No i co z resztą sprzętu, tzn jaki masz zasilacz, obudowę? Sprawdź temperatury programem HWMo­ni­tor 1.21.0 i wrzuć screeny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Metro 2033 LL, przy benchmarku (1920x1080, wszystko max), przy wyłączonym PhysX w pewnym momencie ~25-30FPS. Przy włączonym PhysX - spadki do 5FPS. Przy drugiej karcie, tylko do obliczeń i włączonym PhysX, w tym samym miejscu pod 30FPS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KapitanZgon Sterowniki mam najnowsze - 320.49. Wybrałem instalację standardową, odznaczyłem tylko jakiś GeForce Experience. Temperatury są chyba w porządku. Po godzinie grania w AC III temperatura procesora wynosiła maksymalnie 57oC (minimalna około 40o), a temperatura karty - maks. 51oC. Zasilacz to OCZ ModXStream Pro 700W, więc on raczej winny nie jest.

Myślicie, że po zmianie procesora na jakiś i5 nowej generacji wzrost wydajności (nawet z włączonym PhysX) będzie znaczny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Test ma taki nakład efektów PhysX, że praktycznie "zabija" karty Zielonych". Karty, nie procesor

Na wydajność karty ma oczywiście wpływ - i na to ile będziesz miał FPS w grach. Ale PhysX to inna sprawa. Pisałem Ci wyżej jak wygląda sprawa FPS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Test "zabija" karty Zielonych" - no OK, ale średnia liczba klatek w teście wynosi około 56, a u mnie ledwo wyrabia na 20. Nawet stary GTX 480 wyciąga ponad 30 klatek (sprawdzałem w innych testach). Może z kartą jest coś nie tak? Tylko nie wiem jak to sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy ile klatek uważasz za komfortowe. Mi wystarczy, żeby przez większość czasu nie spadały poniżej 30 icon_mrgreen.gif. Czyli z kartą wszystko w porządku? Czy może jest jakiś program, który testuje kartę a procesor nie ma dużego wpływu na wynik?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...