Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tr4per

Rozwiązany: Ograniczona prędkość internetu - porada

Polecane posty

Witam was.

Posiadam internet z Orange, prędkość 2MB. Chciałbym zmienić internet na szybszy, od 10 do 20MB, bo obecna prędkość dobija mnie, gdy np. chcę pobrać jakąś grę z dystrybucji cyfrowej :(. Niestety w orange przed zawarciem umowy o 2MB powiedziano mi że maksymalnie 2MB mogę podłączyć. Teraz mi mówią że maksymalnie podłączyć można 6MB. Czy oni mogą kłamać ? Czy jeżeli chciałbym jeszcze szybszy internet to musiałbym poprosić ich o wymianę kabli ? Jeżeli tak to jaki byłby tego koszt ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wziąć poprawkę na niekompetencje pracowników Orange, którzy czasami nie wiedzą jaką możesz mieć maksymalną prędkość neta, co wychodzi dopiero po założeniu internetu. W takim wypadku musisz przed podpisaniem umowy dokładnie ją przeczytać, czy provider gwarantuje ci prędkość 6Mb/s, czy prędkość maksymalna to 6Mb/s a rzeczywiste transfery mogą być niższe. W pierwszym przypadku będziesz mógł zerwać umowę ze względu na niespełnienie warunków przez operatora.

Może być też tak, że od czasu gdy podpisywałeś umowę na 2Mb/s zmodernizowano infrastrukturę przesyłową, dzięki czemu poprawiła się prędkość neta. Zawsze możesz poprosić o wyjaśnienie, co się stało, że przy ostatniej umowie mogłeś mieć maksymalnie 2 mega, a teraz jest więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie gdzie można sprawdzić usługę, dwie ostatnie linijki są takie:

6MB oraz Od 6MB do 10MB

Czyli chyba maksymalnie mogę wyciągnąć prędkość do 10MB. Gdybym chciał więcej, bym musiał wtedy poprosić o wymianę kabla telefonicznego od słupa do domu, czy cały odcinek od centrali do domu by musieli modernizować ?

Smutne jest też to, że kolega ulice dalej ma 20MB też z Orange :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bym musiał wtedy poprosić o wymianę kabla telefonicznego od słupa do domu, czy cały odcinek od centrali do domu by musieli modernizować ?

Nie wymieniany byłby jeden kabel dochodzący do ciebie a cała infrastruktura na danej ulicy. Rzecz awykonalna dla przeciętnego użytkownika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...