Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

przybysz09

blue screen win7

Polecane posty

Cześć. Mam problem z komputerem, otóż przy starcie, dokładnie przy wyborze użytkownika i wpisywaniu hasła włącza się blue screen z czymś takim:

STOP: 0x000000D1 (0x0000000000000010, 0x0000000000000002, 0x0000000000000000, 0xFFFFF8800162E5D6)

ndis.sys - address FFFFF8800162E5D6 base at FFFFF88001600000, DateStamp 4a5bc184

Po czym Dumping physical memory to disk doleci do 100%, komputer się resetuje i tak w koło macieju. Da się włączyć tylko tryb awaryjny.

Specyfikacja komputera:

eMachines E725

Procesor : Pentium Dual-Core CPU T4300 @ 2.10GHz 2.09GHz

RAM : 2.00 GB

64-bitowy system

Licze na Waszą pomoc! Chciałabym uniknąć formata! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to zapewne problem z kartą sieciową lub jej sterownikiem. Jak masz połączony internet? Pierwsze co to spróbuj w trybie awaryjnym w menadżerze urządzeń wyłączyć zintegrowaną kartę sieciową.

A, i jakiego antywirusa używasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przywracania systemu, może zainstalowałeś jakiś program i teraz miesza.

zainstalowałAś smile_prosty.gif

Nie istalowałam nic. Za to odinstalowałam wygasłego już Kaspersky'ego. Czy to może być tego wina?

Internet połączony mam hmmm...przez modem? wink_prosty.gif Może to być to, skoro zawsze działał, a dziś bach?

Wyłączyłam kartę sieciowa i system się włącza. Teraz jak zrobić, żeby włączyła się też karta i działała?:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz ją, a następnie odinstaluj. Po ponownym uruchomieniu system powinien ją wykryć i zainstalować od nowa. Jeżeli to nie pomoże, o spróbuj przywracania systemu tak jak pisał Antros. Potem ewentualnie będziemy myśleć dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie istalowałam nic. Za to odinstalowałam wygasłego już Kaspersky'ego. Czy to może być tego wina?

Bardzo prawdopodobne. Najpewniej Kaspersky nie został odinstalowany do końca (częsta przypadłość antywirusów). Tak na moje oko, to przyczyną był nie błąd sterownika karty sieciowej, tylko driverów instalowanych przez antywirusa (usługi antywirusa często są uruchamiane jako sterowniki).

Sprawdź w katalogu z Windowsem, czy jest tam podkatalog Minidump. Jeśli jest i jest niepusty, to skompresuj go i wrzuć na jakiś serwer (np. speedyshare), a tu daj linka. Jeśli to jest to, co myślę, to przywracanie systemu tylko ukryło problem i mogą z tego wyniknąć jeszcze pewne problemy (np. przy próbie instalacji innego antywirusa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...